Zamknij

Z Twittera zniknęło konto Dudy z 2015 roku. Prezydent chciał coś ukryć?

19.02.2020 11:40
Andrzej Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/ REPORTER

Internauci odnotowali, że z serwisu społecznościowego Twitter zniknęło konto Andrzeja Dudy, wykorzystywane w kampanii wyborczej w 2015 roku. Wraz z kontem zniknęły także wpisy prezydenta z tamtego okresu, m.in. te krytykujące Bronisława Komorowskiego za zbytnie sprzyjanie rządzącej Platformie Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o twitterowe konto @AndrzejDuda2015, które sztab obecnego prezydenta wykorzystywał w kampanii wyborczej w 2015 roku. Publikowane były tam wypowiedzi Dudy, fragmenty z debat przedwyborczych oraz wystąpień w mediach.

Zobacz także

Autor bloga "Piknik na skraju głupoty" zachował mnóstwo wpisów Andrzeja Dudy z usuniętego konta i opublikował je na swojej stronie. Jego zdaniem, usunięcie konta było w pełni przemyślane, bo mnóstwo wypowiedzi prezydenta z 2015 roku nie przetrwało próby czasu. O jakie wpisy chodzi?

"Wnosi Pan ustawy niekonstytucyjne" – zarzucał Bronisławowi Komorowskiemu obecny prezydent.

"Był pan partyjnym prezydentem" – kontynuował.

"Pamiętajmy kto przez ostatnie pięć lat podpisywał ustawy rządowe, w tym 13 ustaw wprowadzających 21 podwyżek" – zauważył w innym wpisie,

"Kto nie jest wrażliwy na krzywdę zwierząt, ten zazwyczaj nie jest również wrażliwy na krzywdę ludzi" – podkreślał Duda.

Zobacz także

Podobnych wpisów jest jednak znacznie więcej. Screeny znaleźć można na blogu "Piknik na skraju głupoty". Sztab Andrzeja Dudy uruchomił już nowe konto, na użytek trwającej kampanii.

Andrzej Duda walczy o reelekcję

W czwartek prezydent Andrzej Duda rozpocznie kampanijny objazd po kraju DudaBusem; odwiedzi Łowicz (Łódzkie) oraz Turek (Wielkopolska) - wynika z informacji PAP uzyskanych od polityków zaangażowanych w organizację objazdu.

Zobacz także

Natomiast w środę w Warszawie ubiegający się o reelekcję prezydent ma przedstawić skład swojego sztabu wyborczego. Prezentacja sztabu z udziałem Andrzeja Dudy odbędzie się przy ul. Wierzbowej.

RadioZET.pl/ gazeta.pl/ Onet.pl/ Piknik na skraju głupoty/ PAP