Zamknij

Kraków. Członkini komisji chciała ukraść karty wyborcze. Sprawa na policji

11.07.2020 15:00
Komisja wyborcza
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Policja zajęła się sprawą przejęcia kart wyborczych przez członkinię jednej z obwodowych komisji wyborczych na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie w Krakowie – podaje PAP. Chodziło o kilkanaście kart, których kobieta nie chciała zwrócić.

Wybory prezydenckie już jutro, 12 lipca. Obwodowe komisje wyborcze kończą prace przygotowawcze kompletując karty, na których będziemy jutro głosowali. Niestety, w jednej z krakowskich komisji doszło do próby ich kradzieży.

Jak podaje PAP, jednak z członkiń komisji w Nowej Hucie próbowała dziś schować karty do głosowania pod swoje ubranie. Nie chciała ich też zwrócić. Interweniowała policja, wszystkie karty udało się odzyskać.

Kraków: Chciała ukraść karty wyborcze. Sprawa na policji

Jak opisywał PAP Andrzej Ślęczek z krakowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, kobieta zaczęła chować pod ubranie kilkanaście kart do głosowania.

Zobacz także

Przedstawiciele urzędu miasta i pozostali członkowie komisji bezskutecznie namawiali ją do oddania kart. Na miejsce została wezwana policja i pogotowie ratunkowe. Kobietę zabrało pogotowie do szpitala miejskiego, celem zdiagnozowania stanu jej zdrowia.

Wszystkie karty do głosowania zostały odzyskane. Wszystko jest w porządku. Pani będzie odwołana z komisji, zastąpi ją ktoś inny

– podkreślił delegat krakowskiego KBW.

Policja i komisarz wyborczy wyjaśnią ten incydent.

RadioZET.pl/PAP

C