Zamknij

Kukiz: Zagłosuję przeciw szaleńczym pomysłom naczelnika państwa. To farsa

06.05.2020 17:01
Paweł Kukiz
fot. Radio ZET

- Jesteśmy z Władysławem [Kosiniak-Kamyszem – red.] absolutnie jednej myśli – wybory korespondencyjne to łamanie prawa, farsa, apogeum – mam nadzieję – tego ustroju, który się chwieje – uważa gość Radia ZET Paweł Kukiz z Koalicji Polskiej.

- Ja na pewno będę na głosowaniu i na pewno zagłosuję przeciw szaleńczym pomysłom naczelnika państwa, bo to jego jednoosobowe rozkazy i wizja – zapowiada lider Kukiz’15. Jego zdaniem „w tym ustroju wizja wodza partii przenosi się na resztę posłów, którzy muszą wykonać rozkaz”. Co zrobią posłowie jego ugrupowania? - Z moich wcześniejszych rozmów z posłami Kukiz’15 wynika, że absolutnie żaden z tych posłów nie zagłosuje po myśli PiS – deklaruje gość Radia ZET i dodaje, że świadectwem lojalności jest odmówienie przez jego posłów posad, proponowanych przez PiS, w zamian za głosowanie za ustawą o wyborach korespondencyjnych.

Zobacz także

Czym przez rządzących byli kuszeni jego posłowie? - Jarosławowi Sachajce proponowano udział w Ministerstwie Rolnictwa. Miał być wiceministrem? Na to wygląda – mówi Paweł Kukiz. Polityk opowiada, że spotkanie Morawiecki-Sachajko zaaranżował drobiarz jednej z największych firm drobiarskich w Polsce. – On to zaaranżował i uczestniczył w przeciąganiu posła na stronę PiS – komentuje.

Zobacz także

Pytany przez Beatę Lubecką o to, czy „gowinowcy” mogliby znaleźć się na listach Koalicji Polskiej, Kukiz odpowiada, że na listach będzie mógł znaleźć się „każdy, kto jest zwolennikiem zmiany ordynacji wyborczej, kto jest zwolennikiem referendów obligatoryjnych dla władz, kto jest zwolennikiem ustawy antykorupcyjnej, antysitwowej”. - Jesteśmy formułą otwartą na reformatorskie środowiska o światopoglądzie centrowym – podkreśla gość Radia ZET.

Zobacz także

RadioZET.pl