Wzruszony ojciec do Dudy: gdyby nie 500 plus, moja córka by nie studiowała

21.02.2020 07:33
Andrzej Duda
fot. Twitter/Marcin Kędryna

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wiecu wyborczego Andrzeja Dudy w Łowiczu. Do prezydenta podszedł wzruszony mężczyzna, który dziękował mu za rządowy program 500 plus. - Dziękuję za pomoc. Żadnego rządu nie obchodziły moje dzieci - powiedział. 

Andrzej Duda zainaugurował objazdową część kampanii wyborczej. "DudaBus" pełen dziennikarzy oraz członków jego sztabu wyborczego dotarł w czwartek do Łowicza, gdzie prezydent wygłosił przemówienie oraz spotkał się z mieszkańcami. Jedno z takich spotkań zapamięta zapewne na długo. 

Zobacz także

Gdy ubiegający się o reelekcję Duda przedzierał się przez tłum, podszedł do niego wzruszony i zapłakany mężczyzna, który łamiącym głosem zaczął dziękować Dudzie za świadczenia socjalnego wprowadzone przez PiS. Nagranie z tego incydentu trafiło już do sieci:

Panie prezydencie, chcę tylko podziękować za program 500 Plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała. Jest na trzecim roku medycyny we Wrocławiu

- powiedział mężczyzna. - Dziękuję za pomoc. Żadnego rządu nie obchodziły moje dzieci, dziękuję - dodał wzruszony. Oprócz tego ścisnął dłoń prezydenta i delikatnie objął jego ramię. 

Zobacz także

- Chciałbym, żeby te wszystkie programy i kolejne, które wszystkie razem składają się na wielki program podniesienia jakości życia w Polsce, jakości życia polskiej rodziny, żeby one mogły być nadal realizowane i żeby nikt nie mógł ich cofnąć. Dopóki ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej, zapewniam państwa, że żaden z tych programów, które zostały uruchomione, nie zostanie cofnięty. Żaden program, przede wszystkim z tych, które wspierają rodzinę - powiedział podczas swojego wcześniejsze wystąpienia w łódzkim mieście Andrzej Duda.

RadioZET.pl/Twitter/PAP