Kidawa-Błońska: Nie widzę powodu, by przekładać wybory prezydenckie

11.03.2020 15:16
Małgorzata Kidawa-Błońska
fot. Jakub Kaminski/East News

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski przyznaje, że nie widzi powodu, by przesuwać termin wyborów prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska zaznaczyła jednak, że z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa jej sztab wyborczy zmienił strategię działania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że zagrożenie koronawirusem nie powinno doprowadzić do przesunięcia wyborów prezydenckich. Przewidziano je na 10 maja, ewentualną drugą turę na 24 maja.

Na razie nie ma powodu, by wybory przesuwać. Ale to prawda: mój sztab zmienił formułę prowadzenia kampanii. Będziemy spotykać się z Polakami w inny sposób

- przekazała Kidawa-Błońska.

Zobacz także

Wicemarszałek Sejmu (PO) zaznaczyła, że zależy jej na tym, by nie narażać wyborców. Zamierza docierać do nich w „różne sposoby”. Dziś przekonywała, że każdy kto będzie chciał z nią rozmawiać, będzie mógł nawiązać kontakt i zadać jej pytania. Wczoraj ogłosiła, że rezygnuje z dużych spotkań wyborczych.

Już wcześniej o przekierowaniu kampanii stronę przekazu internetowego zdecydował Szymon Hołownia. Podobnie zadecydował później szef PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Z kolei kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, wniósł o rozważenie przesunięcia terminu wyborów prezydenckich na jesień.

Zobacz także

Według bieżących informacji, w Polsce potwierdzono dotąd 27 przypadków zakażenia koronawirusem.

RadioZET.pl/PAP