Zamknij
40%
21%
7%
6%
5%
3%
Andrzej Duda
Małgorzata Kidawa-Błońska
Robert Biedroń
Szymon Hołownia
Władysław Kosiniak-Kamysz
Krzysztof Bosak
Andrzej Duda
40%
Małgorzata Kidawa-Błońska
21%
Robert Biedroń
7%
Szymon Hołownia
6%
Władysław Kosiniak-Kamysz
5%
Krzysztof Bosak
3%

Andrzej Duda ze wzrostem poparcia w najnowszym sondażu prezydenckim Kantara. W II turze wyborów prezydenckich Duda wygrywa z każdym potencjalnym kontrkandydatem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W lutym największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego chciało głosować 40 proc. badanych deklarujących udział w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) uzyskałaby 21 proc. poparcia, Robert Biedroń 7 proc. - wynika z sondażu Kantar. 

Na kandydata niezależnego Szymona Hołownię chciało głosować 6 proc. respondentów. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) otrzymał poparcie 5 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, a Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 3 proc. 1 proc. ankietowanych wybrałoby innego kandydata. 17 proc. stwierdziło, że nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji wyborczych.

W stosunku do stycznia poparcie dla Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka wzrosło po 2 punkty procentowe, po 1 p.p. wzrosło poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Poparcie dla Roberta Biedronia utrzymało się od stycznia na tym samym poziomie. Spadł odsetek osób niezdecydowanych (o 5 punktów procentowych).

Zobacz także

Sondaż prezydencki: Kto wygra w II turze wyborów prezydenckich? 

Gdyby w drugiej turze wyborów Andrzej Duda spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, uzyskałby poparcie 49 proc., a kandydatka PO otrzymałaby 37 proc. głosów. 14 proc. głosujących nie wiedziałoby, na kogo ma oddać głos.

Natomiast gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Szymon Hołownia, urzędujący prezydent otrzymałby 47 proc. głosów, a Hołownia - 36 proc. 17 proc. głosujących nie zadeklarowało oddania głosu na któregoś z tych kandydatów.

Gdyby przeciwnikiem Andrzeja Dudy w drugiej turze był Robert Biedroń, Duda uzyskałby 48 proc. głosów, a Biedroń 33 proc. 19 proc. nie wiedziałoby, na kogo zagłosować.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 7–12 lutego, metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 966 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat; preferencje prezydenckie badano w grupie 698 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

RadioZET.pl/PAP/Kantar