Zamknij

Nowy sondaż partyjny: PiS zwiększa przewagę nad KO

02.07.2020 14:22
42%
25%
14%
9%
8%
PiS
KO
Lewica
Konfederacja
PSL
PiS
42%
KO
25%
Lewica
14%
Konfederacja
9%
PSL
8%

Druga tura wyborów prezydenckich przed nami. Nowy sondaż partyjny pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl pokazuje, wyborcza klęska Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia nie przełożyła się na spadek poparcia Lewicy i PSL-u. Z kolei PiS zwiększa przewagę nad KO. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak wynika z badania Social Changes dla portalu wPolityce.pl, na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 42 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania zleconego przez portal.

Z kolei chęć głosowania na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 25 proc. respondentów, co stanowi spadek o 5 pkt. procentowych.

Na Lewicę chce zagłosować 14 proc., natomiast na Konfederację 9 proc., co dla obu ugrupowań oznacza wzrost o 1 pkt. proc. Podobnie wzrosło również poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, które ma poparcie 8 proc. respondentów.

Zobacz także

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 26 i 27 czerwca 2020 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1045.

RadioZET.pl/wpolityce.pl/PAP