Zamknij

Tanajno ostro w TVP: Oskarżam Dudę i Morawieckiego o zagładę polskiej gospodarki

06.05.2020 21:31
Paweł Tanajno
fot. TVP Info

Paweł Tanajno w trakcie debaty prezydenckiej w TVP oskarżył Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę o zagładę polskiej gospodarki. Bezpartyjny kandydat na prezydenta nazwał Dudę ''piękną laleczką''. 

Paweł Tanajno odpowiadając na pytanie dotyczące pierwszej podróży zagranicznej po objęciu fotela prezydenta stwierdził, że pojechałby do Koszalina. 

Nie odwiedziłbym żadnej stolicy, dopóki nie pojechałbym do polskich przedsiębiorców, którzy są poddani eksterminacji przez rząd PiS. Pojechałbym do pani Doroty z Koszalina, fryzjerki, która utrzymuje dwójkę dzieci i ma od dziewięciu tygodni zamknięty salon. Próbowała otworzyć tą działalność, ale rząd Mateusza Morawieckiego ukarał ją 30 tys. kary

- mówił Tanajno.

Debata prezydencka. Paweł Tanajno oskarża Morawieckiego i Dudę

W drugiej rundzie debaty prezydenckiej dotyczącej kryzysu ekonomicznego w Polsce, Paweł Tanajno oskarżył Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudę o zagładę polskiej gospodarki.

To nie wirus ją niszczy. Za tę zbrodnię przed Trybunałem Stanu trzeba postawić Mateusza Morawieckiego i jego pomocnika Andrzeja Dudę oraz zautomatyzować wszystkie przelewy pomocowe 

- grzmiał w studiu TVP bezpartyjny kandydat na prezydenta.

Kiedy odbędą się wybory prezydeckie? 

Senat we wtorek wieczorem odrzucił ustawę ws głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 10 maja 2020 roku. Za jej odrzuceniem głosowało 50 senatorów, przeciw było 35, a 1 osoba wstrzymała się od głosu. Teraz stanowisko Senatu trafi do Sejmu. 13 senatorów PiS nie wzięło udziału w tym głosowaniu.

Głosowanie w Sejmie nad stanowiskiem Senatu odbędzie się w czwartek rano - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Do odrzucenia sprzeciwu Senatu wymagana jest bezwzględna większość głosów - o 1 głos więcej niż wszystkich pozostałych głosów (przeciw i wstrzymujących się). Część posłów Porozumienia, wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy, zapowiedziała zgodnie z wcześniejszą oceną lidera ugrupowania Jarosława Gowina, że nie zagłosuje za odrzuceniem weta Senatu. Zdaniem Gowina przeprowadzenie wyborów w maju z uwagi na epidemię jest niemożliwe.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 10 kandydatów, którzy zmierzą się w wyborach prezydenckich. Są to:

  • ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (z poparciem PiS),
  • Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL),
  • Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska),
  • Robert Biedroń (Lewica),
  • Szymon Hołownia (kandydat niezależny),
  • Krzysztof Bosak (Konfederacja),
  • Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy),
  • Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej),
  • Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa),
  • Paweł Tanajno (bezpartyjny). 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl

C