Zamknij

Machina ruszyła. W TVP o Trzaskowskim było wszystko: ścieki, śnięta ryba i LGBT

14.05.2020 21:13
Wiadomości TVP 14 maja
fot. Wiadomości TVP screen

Rafał Trzaskowski wyrobił sobie opinię specjalisty od wpadek i usterek - zaczęła prowadząca "Wiadomości" TVP, zapowiadając materiał o prezydencie Warszawy. Na dole ekranu pojawił się wtedy pasek "Człowiek-usterka marzy o pałacu?". A wszystko to, gdy mówi się nieoficjalnie, że Trzaskowski może zająć miejsce Kidawy-Błońskiej w wyścigu o prezydenturę.

Rafał Trzaskowski zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyścigu o fotel prezydenta? Tego jeszcze nie wiemy, ale obecna kandydatka PO najprawdopodobniej jeszcze w piątek wycofa się z kandydowania w wyborach prezydenckich 2020. Nieoficjalnie na jej miejsce ma wskoczyć prezydent Warszawy, choć oficjalnie nie potwierdzają tego ani on sam, ani warszawski ratusz, ani politycy Platformy.

Spekulacji jednak nie brakuje, więc i tego tematu nie mogło zabraknąć w głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP. W czwartek znaczną część czasu antenowego poświęcono Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która nagle na antenie TVP została ukazana jako traktowana instrumentalnie ofiara swoich partyjnych kolegów, którzy w dodatku – jak mogliśmy usłyszeć - za nic mają demokratyczne wartości i decyzję w prawyborach.

"Wiadomości" TVP o Trzaskowskim: "człowiek-usterka"

Po kompromitującym Kidawę-Błońską materiale dziennikarze postanowili przybliżyć widzom sylwetkę Rafała Trzaskowskiego, którego już ochrzczono na antenie mianem „człowieka-usterki”.

Prowadząca „Wiadomości” Edyta Lewandowska zapowiedziała materiał, podkreślając, że „Trzaskowski wyrobił sobie opinię jako specjalista od wpadek i usterek”, który zasłynął organizacją marszu LGBT i „niechcianych stref relaksu”. – To wszystko było kosztowne. Jednocześnie ratusz konsekwentnie odmawia wypłat odszkodowań ofiarom dzikiej reprywatyzacji w Warszawie – mówiła. Na opisanie dokonań Trzaskowskiego poświęcono kilka kolejnych minut. I tak, jak wyliczali potem internauci: „wszystko się zmieściło: ścieki, śnięta ryba, LGBT, 20 groszy”.

„Hejcik ruszył”, „Gdybym nie widział tego na własne oczy, to bym pomyślał że to pasek z generatora. Najśmieszniejsze jest to że po materiale pełnym szamba (dosłownie i w przenośni) puścili materiał o setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Przecież oni wstydu nie mają”, „Ilość szamba, hejtu i ścieku, którym Wiadomości TVP poczęstowały R. Trzaskowskiego upewnia mnie, ze może to być najlepszy z możliwych kandydatów na prezydenta” – to tylko niektóre z licznych komentarzy, które w ciągu kilku minut od emisji materiału ukazały się na Twitterze.

RadioZET.pl