Zamknij

Trzaskowski pogratulował Dudzie zwycięstwa. "Oby ta kadencja..."

13.07.2020 14:39
Rafał Trzaskowski
fot. AP/Associated Press/East News

Choć wciąż czekamy na oficjalne wyniki wyborów prezydenckich zwycięstwo Andrzeja Dudy jest właściwie przesądzone. Rafał Trzaskowski pogratulował już reelekcji głowie państwa w mediach społecznościowych.

Rafał Trzaskowski podziękował za wielką mobilizację i głosy blisko 10 milionów wyborców. Przypomnijmy, według wyników Państwowej Komisji Wyborczej (z 99,98 proc. obwodów, pozostały tylko zagraniczne), uzyskał 48,88 proc. głosów. Krzyżyk przy jego nazwisko postawiło 9 968 939 Polaków. Andrzeja Dudę poparło, odpowiednio 51,12 proc. głosujących, co w przełożeniu daje 10 426 514 ważnych głosów.

- Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie!- napisał na Twitterze.

Rafał Trzaskowski gratuluje zwycięstwa Andrzejowi Dudzie. "Oby ta kadencja..."

Zobacz także

W tym samym wpisie prezydent Warszawy przekazał też gratulacje swojemu konkurentowi.

Gratuluję wygranej @AndrzejDuda. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna

– zakończył.

Tuż po wczorajszych wynikach exit poll Trzaskowski odpowiadał na zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego ze strony Andrzeja Dudy. Przystał na takowe, ale dopiero po ujawnieniu pełnych wyników wyborów.

RadioZET.pl/Twitter