Groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego. Jest w rękach policji

04.06.2020 11:29
Groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego. Jest w rękach policji
fot. PAP/Piotr Nowak

Mieszkaniec Poznania chciał zabić Rafała Trzaskowskiego – groźby o takiej treści wystosował w środę przez telefon do Kancelarii Prezydenta RP. Mężczyzna jest już w rękach policji.

Rafał Trzaskowski w niebezpieczeństwie? Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który miał grozić, że zabije prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta RP z ramienia KO. W czwartek mężczyzna ma usłyszeć zarzuty.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział w czwartek, że mężczyzna o swoich zamiarach poinformował w środę po południu telefonicznie Kancelarię Prezydenta RP.

Rozmówca powiedział, że zabije kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Służba Ochrony Państwa natychmiast powiadomiła policję. Poinformowany został też prezydent Warszawy, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. W związku z tym, że wszystkie tropy prowadziły do Poznania, przejęliśmy sprawę

 – powiedział Borowiak.

Zobacz także

Groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego

Jeszcze w środę późnym wieczorem funkcjonariusze pionu kryminalnego poznańskiej policji ujęli 41-letniego mieszkańca Poznania.

Zobacz także

Nie wiadomo dlaczego mężczyzna groził, że zabije Rafała Trzaskowskiego - nie został jeszcze przesłuchany.

Na razie przebywa w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, my kompletujemy materiał dowodowy. W ciągu dnia powinny zapaść decyzje co do zarzutów i dalszych kroków w tej sprawie

– powiedział Borowiak.

Zobacz także

41-latek nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP