Zamknij

„Paskowy TVP” w swoim żywiole: „Człowiek-awaria zastąpił prawdziwą prezydent"

15.05.2020 16:35
„Paskowy TVP” w swoim żywiole: „Człowiek-awaria zastąpił prawdziwą prezydent"
fot. ---

Rafał Trzaskowski zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską i wystartuje w wyborach prezydenckich. Ta decyzja wywołała niemałe poruszenie – również w TVP, gdzie już rozpoczęto akcję kompromitowania włodarza Warszawy, a raczej "człowieka-usterki", bo tak właśnie opisuje go tzw. paskowy.

Rafał Trzaskowski jest nowym kandydatem PO w wyborach prezydenckich 2020. To, że w wyścigu o fotel prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską zastąpi właśnie prezydent Warszawy, a nie Radosław Sikorski, wiemy już na pewno. Po kilku dniach spekulacji i piątkowym spotkaniu zarządu partii, Platforma ogłosiła swoją „jednomyślną decyzję”.

- Mamy nowego kandydata i ja wierzę bardzo głęboko, że te wybory wygramy, niezależnie od tego kiedy będą, jaki będzie ich termin – powiedziała podczas konferencji prasowej w Sejmie Kidawa-Błońska.  - Obecna władza ośmiesza Polskę w oczach świata, łamiąc Konstytucję, powodując chaos wyborczy. Zadanie zatrzymania tego przypadło Rafałowi. Rafale, wygraj to. Będziesz dobrym Prezydentem – powiedział Sikorski, który dzień wcześniej przyznał, że sam jest gotów do startu w wyborach.

- Dzisiaj staję przed państwem jako kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej, biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o demokratyczną Polskę i silne państwo – powiedział z kolei nowy kandydat na prezydenta. - Idę się bić o Polskę, która będzie silna. Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie depcze się wszystkiego, co przez te 30 lat udało nam się wspólnie osiągnąć – powiedział Trzaskowski.

TVP już uderza w Trzaskowskiego

„Dziś w głównym wydaniu dziennika TVP będzie o szybie i taśmie, strefie relaksu za Rafała, awarii rury z guano i nierozliczonych aferach reprywatyzacyjnych” – żartują już internauci. Faktycznie już podczas transmisji konferencji prasowej Platformy widzowie TVP Info mogli przeczytać na ekranie swoich telewizorów takie hasła jak: „Człowiek-awaria powalczy o Pałac”, „Był chaos w Warszawie, będzie chaos w Polsce?” czy „Człowiek-usterka za prawdziwą prezydent”.

96941717_238698527406163_7022365571563913216_n
fot.

Przypomnijmy, że nagonka na Rafała Trzaskowskiego w TVP nabrała tempa już dzień wcześniej, gdy coraz głośniej spekulowano na temat ewentualnego startu włodarza Warszawy w wyborach prezydenckich. Już w czwartkowym głównym wydaniu „Wiadomości” podkreślano, że „Trzaskowski wyrobił sobie opinię jako specjalista od wpadek i usterek”, który zasłynął organizacją marszu LGBT i „niechcianych stref relaksu”, a jak zresztą wyliczali potem internauci: w wyemitowanym na antenie materiale „wszystko się zmieściło: ścieki, śnięta ryba, LGBT, 20 groszy”.

Zobacz także

RadioZET.pl

C