Zamknij

Terlecki ocenia wybory prezydenckie: Połowa wyborców popełniła błąd

13.07.2020 15:12
Ryszard Terlecki
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

- Wszyscy opowiedzieli się po stronie demokratycznej, ale połowa Polaków popełniła błąd – powiedział dziś w Sejmie Ryszard Terlecki (PiS), wicemarszałek Sejmu, jasno wskazując, że ma na myśli głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego.

Wybory prezydenckie 2020 za nami, a przed politykami i sztabami wyborczymi czas podsumowań i rozliczeń. Pierwszy dzień przynosi mniej i bardziej zaskakujące oceny.

Reporterzy zapytali dziś Sejmie o komentarz w sprawie wyników wicemarszałka Ryszarda Terleckiego. W rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz z „Gazety Wyborczej” przyznał, że Andrzej Duda osiągnął wspaniały wynik.

Ryszard Terlecki komentuje wyniki wyborów. Kontrowersyjne słowa

Zapytany o ewentualne składanie protestów do Sądu Najwyższego (rozważa takowe sztab Rafała Trzaskowskiego w związku z nieprawidłowościami) stwierdził, że takowe są „bez sensu” i nie zmienią wymarzonego dla rządzących rezultatu. - A niech składają – uciął niespecjalnie przejęty Terlecki.  

Zobacz także

Terlecki wyraził jasne poparcie dla Andrzeja Dudy. Z drugiej strony - całkowicie przekreślił głosy, które wczoraj oddano na jego konkurenta. Zdobył się na zaskakująco szczerą deklarację, określając głosy na prezydenta stolicy mianem "błędu".

Wszyscy opowiedzieli się po stronie demokratycznej, z tym że połowa (wyborców) popełniła błąd

– skomentował w Sejmie Ryszard Terlecki.

Dopytany sprecyzował, że miał na myśli wyborców Rafała Trzaskowskiego.

RadioZET.pl/Wyborcza.pl