Zamknij

Polacy negatywnie oceniają bojkot debaty ze strony prezydenta Dudy

04.07.2020 19:51
Andrzej Duda
fot. PAP

Polacy negatywnie oceniają odmowę uczestniczenia w debacie prezydenckiej planowanej przez TVN, TVN24, Onet i Wirtualną Polskę ze strony prezydenta Andrzeja Dudy – wynika z sondażu Kantara. Tego zdania jest 57 proc. respondentów.

Andrzej Duda zbojkotował debatę, której organizacji podjęły się dwie telewizje (TVN i TVN24) i dwa największe serwisy (Onet, Wirtualna Polska). W niejasnych tłumaczeniach oczekiwał dogadania szczegółów przez sztaby wyborcze i trzy największe telewizje.

Następnie skwitował planową debatę mianem „gangsterstwa politycznego”, na które szykowała się telewizja Trzaskowskiego.

Polacy krytycznie o bojkocie debaty ze strony Andrzeja Dudy

Konkurent Dudy mówił, że poddał on debatę walkowerem. Twierdzenia ze sztabu Dudy o kampanii w terenie również okazały się nieprawdą - w dzień planowanej debaty prezydent udzielał wywiadu Bogdanowi Rymanowskiemu w Polsat News.

Zobacz także

Sondaż Kantar dla Faktów TVN nie pozostawia złudzeń – ponad połowa (57 proc.) ankietowanych uznaje decyzję Dudy za złą, z czego 37 proc. jako „zdecydowanie złą”.

Przeciwne zdanie ma 29 proc. badanych – którzy stwierdzili, że prezydent podjął dobrą decyzję. W tej grupie odpowiedź „zdecydowanie dobrze” wybrało 19 procent.

Zobacz także

Zdania w tej sprawie nie udzieliło 14 proc. ankietowanych. Sondaż telefoniczny dla "Faktów" przeprowadzono w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie tysiąca pełnoletnich osób. 

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy
Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy 
Duda za debatą TVP w Końskich

Prezydent nie widział żadnego problemu w debacie w TVN, gdy 5 lat temu kandydował na urząd głowy państwa. Dziś zgadza się jedynie na debaty, które proponuje znana z prorządowego kursu TVP. Na 6 lipca telewizja Polska zaplanowała debatę w Końskich. Padnie na niej po pięć pytań od publiczności i internautów. Chęć udziału wyraził w niej prezydent Andrzej Duda, nie potwierdził jej póki co Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, w tej debacie przewidziano po pięć pytań od publiczności w hali i kolejne pięć od internautów. W drugim z przypadków takowe należy wysyłać na adres debataprezydencka2020@tvp.pl.

RadioZET.pl/Fakty TVN