Zamknij

Duda może być z siebie dumny. W tej kwestii Polacy wolą go od Trzaskowskiego

07.07.2020 19:58
Andrzej Duda
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

To Andrzej Duda zdaniem Polaków lepiej sprawdzi się w czasach kryzysu. W sondażu IBRiS dla Interii starającego się o reelekcję prezydenta wskazało 46 proc. badanych. Rafała Trzaskowskiego wybrało poniżej 40 proc. ankietowanych.

Druga tura wyborów nie doczekała się tradycyjnej debaty prezydenckiej. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, co prawda, odpowiadali na pytania, ale kilkaset kilometrów od siebie. Jeszcze zanim doszło do poniedziałkowych "debat", Polacy zostali zapytani, który z kandydatów ich zdaniem lepiej sprawdziłby się w czasach kryzysu. Wyniki? Polacy w tych kwestiach stawiają na Dudę.

W sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Interii* Andrzeja Dudę wskazało 46 proc. ankietowanych. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej liczy w chwilach kryzysu 39,3 proc. badanych. 14,7 proc. respondentów „nie wie” lub wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Przypomnimy, że przedwyborcze sondaże wskazują, że bardzo prawdopodobna będzie wyrównana walka pomiędzy Dudą a Trzaskowskim i w drugiej turze wyborów wszystko jest możliwe. Z opublikowanej we wtorek prognozy wyborczej portalu StanPolityki.pl wynika, że możemy mówić raczej o "remisie ze wskazaniem" niż o pewnym zwycięstwie.

* Badanie zrealizowane zostało metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) w dniach 4-5 lipca 2020 r. na próbie 1100 pełnoletnich osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. 

RadioZET.pl/Interia