Zamknij

Prognoza wyborcza przed II turą: Trzaskowski wygrywa z Dudą

07.07.2020 13:12
sondaż wybory 2020
fot. PAP

Na pięć dni przed drugą turą wyborów prezydenckich 2020, portal StanPolityki.pl przygotował najnowszą prognozę wyborczą. Kto zyskuje, a kto traci na finiszu kampanii?

Wybory prezydenckie 2020 coraz bliżej. Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. 12 lipca ponownie pójdziemy do urn, aby wybrać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Zgodnie z najnowszą prognozą wyborczą portalu StanPolityki.pl, walka o fotel prezydenta będzie bardzo wyrównana i trudno jest wskazać jednoznacznego faworyta. Portal podkreśla, że możemy w tym przypadku mówić o "remisie ze wskazaniem" aniżeli o pewnym zwycięstwie.

Wybory prezydenckie 2020. StanPolityki: Trzaskowski wygrywa z Dudą

Według wyborczej prognozy, w ostatnich dniach zyskuje Rafał Trzaskowski. Według portalu StanPolityki.pl, Trzaskowski może liczyć na 51,06 proc. głosów. Z kolei na Andrzeja Dudę zagłosuje 48,94 proc. Polaków. Tym samym różnica między kandydatami przez weekend wzrosła do 2,12 p.p.

Zobacz także

Zgodnie z tymi wynikami, szanse Trzaskowskiego na wygraną wzrosły do 89,10%, a jego poparcie waha się między 49,14 proc. a 52,94 proc.

Zobacz także

Z kolei najwyższy prognozowany wynik Andrzeja Dudy to 50,86 proc. Portal ocenia, że ma on jedynie 10,90% szansy na wygraną w II turze wyborów.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

RadioZET.pl/ StanPolityki.pl