Zamknij

Sondaż. Duży wzrost poparcia dla Hołowni. 3 proc. Kidawy-Błońskiej

29.04.2020 16:01
Sondaż
fot. PAP

Andrzej Duda nadal bezkonkurencyjny w wyścigu prezydenckim - wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Według badania, na urzędującego prezydenta chce zagłosować 64 proc. ankietowanych. Duże zmiany następują jednak po stronie kandydatów opozycji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się pod koniec kwietnia, już w pierwszej turze wygrałby je Andrzej Duda - wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Według badania, obecny prezydent uzyskałby w głosowaniu korespondencyjnym 64 proc. głosów.

Zobacz także

Ciekawie prezentują się jednak wyniki kandydatów opozycji. Na drugim miejscu uplasował się bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia, na którego chce zagłosować 14 proc. badanych. To wzrost o 4 punkty procentowe.

Podium zamyka kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 8 proc.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak z poparciem 7 proc., a także kandydat Lewicy Robert Biedroń z wynikiem - 3 proc.

Zobacz także

Podobny rezultat, co Robert Biedroń, uzyskała w sondażu kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska. Zgodnie z badaniem Social Changes, chce na nią zagłosować 3 proc. ankietowanych.

Stawkę kandydatów zamyka Marek Jakubiak z poparciem 1 proc.

Zobacz także

Deklarowana frekwencja wynosi 39 proc. - o 3 proc. więcej niż w poprzedniej fali.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 24 do 27 kwietnia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1081.

RadioZET.pl/ Wpolityce.pl