Zamknij

Platforma uderza w PiS nowym spotem. "Polaku, przetrzyj oczy"

18.02.2020 11:29
Spot Platformy
fot. YouTube: Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska opublikowała nowy spot, w którym nawiązała m.in. do gestu Joanny Lichockiej z PiS. Posłanka skierowała w stronę sejmowej opozycji środkowy palec, tłumacząc później, że jedynie "przesuwała palcem pod okiem". W klipie pojawiają się także inni politycy PiS oraz prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską. To Ty decydujesz, kto Cię reprezentuje" – apeluje w nowym spocie Platforma Obywatelska.

Zobacz także

W materiale wykorzystano wypowiedzi m.in. Andrzeja Dudy, Jarosława Kaczyńskiego i Małgorzaty Gosiewskiej. Dwukrotnie pojawia się też scena z obrad sejmu, kiedy posłanka PiS Joanna Lichocka pokazuje w stronę opozycji środkowy palec. "Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana" – tłumaczyła potem swoje zachowanie.

W innych fragmentach spotu przypomniano ostre i agresywne wystąpienia obecnie rządzących. Pojawia się Jarosław Kaczyński krzyczący do opozycji "Jesteście kanaliami", a także słowa Małgorzaty Gosiewskiej, mówiącej o "Pseudodziennikarzach popierających to bydło".

Zobacz także

Nie zabrakło także słynnej już sceny, na której była posłanka PiS Bernadetta Krynicka lekceważąco mija w sejmie protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Fala krytyki po geście Joanny Lichockiej

Środkowy palec posłanki Lichockiej jest od kilku jednym z najczęściej komentowanych politycznych tematów. W czwartek 13 lutego, gdy zdecydowano w Sejmie, że niemal dwoma miliardami złotych wesprze się nie onkologię, a rządowe TVP i Polskie Radio, posłanka PiS Joanna Lichocka pokusiła się na podsumowanie tego wulgarnym gestem środkowego palca skierowanego w stronę opozycji.

Zobacz także

Jak twierdzi posłanka, gest został źle zinterpretowany, a udostępniane w sieci zdjęcia to tylko pojedyncze klatki z gestu kilkukrotnego przetarcia oka. W piątek rano Lichocka stwierdziła, że jednak nie przecierała środkowym palcem oka, a odgarniała włosy. Opozycję zaatakowała, twierdząc, że skandal z jej udziałem to manipulacja PO, której członkowie "kłamią jak oddychają".

RadioZET.pl