Zamknij

Przewodniczący komisji wyborczej w Szczecinie złamał ciszę wyborczą?

12.07.2020 15:35
wybory 2020
fot. WOJCIECH STROZYK /REPORTER

Wybory prezydenckie 2020 przebiegają spokojnie, ale nie brakuje drobnych incydentów. Przewodniczący jednej ze szczecińskich komisji wyborczych miał w niedzielę przyjechać do pracy samochodem oznakowanym materiałami wyborczymi jednego z kandydatów. Zgłoszenie w tej sprawie otrzymała szczecińska policja.

Wybory 2020. Sprawa została zgłoszona przez wyborcę jako agitacja – poinformował PAP w niedzielę Krzysztof Kołodziejski ze szczecińskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Przewodniczący komisji nr 109 przy ul. Unisławy w Szczecinie miał przyjechać do pracy samochodem, na którym widniały materiały wyborcze jednego z kandydatów.

Jak zaznaczył Kołodziejski, zgłoszenie będzie wyjaśniać policja, funkcjonariusze muszą jednak czekać, aż przewodniczący komisji uda się na przerwę.

Wybory prezydenckie 2020. Szef komisji wyborczej w Szczecinie złamał ciszę wyborczą?

Policjanci będą musieli m.in. ustalić, czy samochód przemieszczał się w czasie trwania ciszy wyborczej. Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP kom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP w Szczecinie, tylko w tym przypadku doszłoby do wykroczenia, nie zaś wtedy, gdy samochód jest zaparkowany.

Zobacz także

W Zachodniopomorskiem policjanci otrzymali w niedzielę pięć zgłoszeń dotyczących naruszenia ciszy wyborczej, wszystkie w Szczecinie. Chodziło głównie o niszczenie materiałów wyborczych, a także o dystrybucję ulotek.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP