Zamknij

Trzaskowski napisał list do wyborców PiS. "Nie jestem Waszym wrogiem"

12.06.2020 19:12
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Rafał Trzaskowski opublikował w mediach społecznościowych list, w którym zwraca się do wyborców i sympatyków PiS. "Nie mam problemu z tym, że postrzegacie mnie jako przeciwnika politycznego. Nie patrzcie proszę jednak na mnie jak na wroga, bo nie jestem Waszym wrogiem" - przekonuje kandydat na prezydenta.

Trzaskowski zaczął od nawiązania do listu Jarosława Kaczyńskiego. "Wszyscy mogliśmy w nim przeczytać, że zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny" - zauważa.

"Od wielu lat polskie życie polityczne trawi choroba nienawiści. Oduczyliśmy się ze sobą rozmawiać"- pisze Trzaskowski. Jak dodaje, "ludzie mogą się różnić, ale szacunek do drugiego człowieka, braterstwo oraz wspólnota muszą wygrać".

Trzaskowski do wyborców PiS: Ktoś pierwszy musi wyciągnąć rękę

"Domyślam się, że większość z Państwa może być zaskoczonych moim listem. Dużo czasu musi upłynąć, żebyśmy znów zaczęli prowadzić normalny spór o wartości i sprawy merytoryczne. Bez nienawiści i agresji. Kiedyś trzeba jednak zrobić pierwszy krok. Ktoś pierwszy musi wyciągnąć rękę" - stwierdza w liście Trzaskowski.

Zobacz także

"Nie możemy żyć ciągle w stanie napięcia, konfliktu i kryzysu. Musimy spróbować znowu być wspólnotą, mimo że często się ze sobą różnimy. Ci z polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy mnie znają, wiedzą, że taki właśnie jestem. Zawsze szukam kompromisu" - przekonuje.

"Nie mam problemu z tym, że postrzegacie mnie jako przeciwnika politycznego. Nie patrzcie proszę jednak na mnie jak na wroga, bo nie jestem Waszym wrogiem"- apeluje kandydat na prezydenta.

Zobacz także

Posłuchaj podcastu

Trzaskowski zadeklarował także, że jeżeli wygra wybory, to będzie prezydentem wszystkich Polaków.

RadioZET.pl/ Facebook: Rafał Trzaskowski