Zamknij

Trzaskowski wygrywa z Dudą w sondażu Kantar dla "Faktów" TVN

03.07.2020 18:36
wybory 2020
fot. PAP

Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 47 proc. głosów poparcia w drugiej turze wyborów, a Andrzej Duda - na 46 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 47 procent głosów wyborców, a Andrzej Duda - na 46 procent. Topnieje liczba niezdecydowanych wyborców i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej - podano na stronach "Faktów" TVN i TVN24.

Pracownia Kantar zadała respondentom pytanie: "Na którego z kandydatów zagłosuje Pan(i) w II turze wyborów prezydenckich?". Otrzymany wynik przewiduje, że wybory wygrałby Rafał Trzaskowski z wynikiem 47 proc. poparcia. "To o 2,3 punktu procentowego więcej niż w analogicznym sondażu Kantar zrealizowanym tuż po pierwszej turze wyborów" - podaje portal.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24: Trzaskowski wygrywa z Dudą

Andrzej Duda otrzymał 46 proc. głosów wyborczych - 0,6 proc. więcej niż w poprzednim sondażu. 7 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie na kogo zagłosuje - mniej o 2,9 proc. niż w ostatnim badaniu.

Zobacz także

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób.

Zobacz także

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

RadioZET.pl/ TVN24/ PAP