Zamknij

Nowacka o wyniku Biedronia: ''Część jego sztabu chciała go osłabić''

03.07.2020 11:17
Robert Biedroń
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI

Barbara Nowacka, posłanka KO oceniła wynik w wyborach Roberta Biedronia. Według polityczki "część jego sztabu chciała go osłabić".

W niedzielę, 28 czerwca odbyła się I tura wyborów prezydenckich. Startujący Robert Biedroń z Lewicy zdobył 2,22 procent głosów wyborców. Nowacka z KO w programie Tłit Wirtualnej Polski skomentowała jego wynik.

Nowacka komentuje wynik Biedronia w wyborach

"Jest mi przykro z powodu słabego wyniku Roberta Biedronia w wyborach; część jego sztabu chciała go osłabić, pozbyć się politycznej konkurencji" — powiedziała w programie Tłit posłanka KO Barbara Nowacka.

Zobacz także

Nowacką zapytano także o to, czy nie jest jej żal Roberta Biedronia. Ta opowiedziała, że jest jej przykro, bo go lubi i ceni.

Jeszcze dwa lata temu miał 20 proc. w sondażach, szedł dobrze, wydarzyło się pewnie wiele rzeczy złych. Chyba najsmutniejszym momentem było, kiedy część jego sztabu krzyczało "sprawdzamy się, zobaczmy siłę Lewicy". Gdzieś wewnętrznie wiedzieliśmy, że tak naprawdę robią to po to, by go osłabić, pozbyć się politycznej konkurencji po swojej stronie i żeby było więcej przestrzeni dla panów, którzy stali w drugim szeregu

- powiedziała posłanka.

Zobacz także

"Źle to wygląda, źle także dla wartości, które z Robertem Biedroniem mamy wspólne, czyli spraw socjalnych, praw człowieka" - dodała polityczka. Stwierdziła ona, że znaczna część wyborców Biedronia swój głos oddała na Rafała Trzaskowskiego, bo nie podobały się im ataki sztabu Biedronia na kandydata KO.

To nie było potrzebne, jesteśmy po tej samej stronie. Możemy się ze sobą spierać, ale nie ma potrzeby robić "najazdów", bo na końcu walczymy o to samo: o demokratyczną Polskę

- powiedziała Barbara Nowacka.

Zobacz także

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Polacy będą mogli oddać głos na Rafała Trzaskowskiego lub Andrzeja Dudę.

RadioZET.pl/WP/PAP