Zamknij

Kaczyński modlił się, zamiast świętować z Dudą. Wiemy, gdzie był prezes PiS

29.06.2020 13:42
Jarosław Kaczyński
fot. East News/STANISLAW KOWALCZUK

Andrzej Duda wczoraj na wieczorze wyborczym świętował swój sukces, jakim było zajęcie pierwszego miejsca w wyborach prezydenckich w pierwszej turze. U boku kandydata PiS nie było jednak Jarosława Kaczyńskiego. Szef partii wtedy się modlił.

Jak udało się ustalić portalowi wp.pl, Jarosław Kaczyński, kiedy ogłaszano wstępne wyniki pierwszej tury, był na Jasnej Górze w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Informacje potwierdził serwisowi rzecznik Jasnej Góry, o. Michał Legan.

Wieczór wyborczy Kaczyński spędził na Jasnej Górze

"To była prywatna wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wcześniej nieplanowana. Prezes PiS, kilka razy w roku, bez zapowiedzi przyjeżdża na Jasną Górę pomodlić się w godzinach wieczornych. Z reguły pojawia się na Apelu Jasnogórskim o godzinie 21" - powiedział o. Michał Legan Wirtualnej Polsce.

Zobacz także

Dla wielu osób zaskoczeniem był fakt, że Jarosława Kaczyńskiego nie ma u boku Andrzeja Dudy, gdy podawano pierwsze wyniki głosowania. Jednak dla Dudy i innych członków PiS nie było to nowością - w 2015 roku także nie było szefa PiS na wieczorze wyborczym.

Zobacz także

W trakcie ogłoszenia wyników Andrzej Duda mógł liczyć na innych członków partii. Razem z nim był m.in. premier Mateusz Morawiecki. Beata Szydło, Ryszard Terlecki, czy też Joachim Brudziński.

RadioZET.pl/WP