Zamknij

Kaczyński odchodzi na emeryturę? ''Już jest zmęczony''

06.07.2020 18:36
Jarosław Kaczyński
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Ryszard Terlecki, szef klubu PiS zapowiedział, że po wyborach prezydenckich, przyjdzie czas na wybory wewnątrz partii. Ich finałem ma być kongres, który najprawdopodobniej odbędzie się w październiku. Czy to oznacza, że Jarosław Kaczyński przechodzi na emeryturę?

Ryszard Terlecki w poniedziałek w radiu Wnet został zapytany o apele Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO na prezydenta, aby w polskiej polityce nie był już obecny prezes PiS. Szef klubu PiS odparł, że Jarosław Kaczyński jest "najbardziej atakowaną w kraju osobą w polskiej polityce". "Myślę, że dużej odporności nabrał prezes. Mówienie, że Trzaskowski jest marionetką Tuska i Budki być może dawałoby jakiś efekt, ale wszyscy wiemy, że jest to aparatczyk PO i powtarzanie tego nie miałoby sensu"

Jarosław Kaczyński odchodzi na emeryturę?

"Prezes Jarosław Kaczyński lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi spędza chwile odpoczynku, że już jest zmęczony, że pójdzie na emeryturę, ale to są oczywiście żarty i wszyscy to kwitujemy śmiechem. To, co jest faktem, to że przyszedł czas na wybory wewnątrz partii i że po wyborach prezydenckich odbędą się takie wybory w strukturach PiS, a ich finałem będzie kongres, prawdopodobnie gdzieś jesienią może w październiku" - wyjaśnił szef klubu PiS.

Zobacz także

Terlecki dodał, że podczas tego kongresu formalnie zostanie wybrany prezes partii na następne lata. Polityka zapytano także o nieobecność Jarosława Kaczyńskiego w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Terlecki wyjaśnił, że prezes PiS jest największym zwolennikiem prezydenta starającego się o reelekcję.

Nie chcemy - i to myślę, jest intencja naszego lidera - przekształcać wyborów prezydenckich w wybory partyjne. To jest inny rodzaj testu na poparcie społeczne i dlatego też nasz prezes nie angażuje się w nie w tak stopniu, jak było w kampanii parlamentarnej

– dodał Terlecki.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach kampanii często mówił o tym, że Donald Tusk, były premier, szef Rady Europejskiej nie uczestniczy już w polskiej polityce. Dodał, że czas, by tak samo było z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Do słów kandydata KO na Twitterze odniósł się Tusk. "Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny".

RadioZET.pl/Radio Wnet/PAP