Müller komentuje wynik Biedronia w Słupsku: Bajki o prezydenturze należy odłożyć

29.06.2020 11:08
Robert Biedroń
fot. East News/MAREK BEREZOWSKI

W niedzielę odbyły się wybory prezydenckie. 11 kandydatów walczyło o urząd prezydenta. W drugiej turze Polacy będą mogli oddać głos na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego. Wynik w wyborach w Słupsku Roberta Biedronia skomentował poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller.

"3,75 proc. głosów uzyskane przez Roberta Biedronia w Słupsku świadczą o tym, że bajki pisane o prezydenturze kandydata Lewicy w tym mieście czas już odłożyć na półkę" - skomentował na Twitterze wynik byłego prezydenta Słupska w wyborach prezydenckich poseł PiS, rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller o wyniku w wyborach Biedronia

Piotr Müller, który jest posłem Prawa i Sprawiedliwości ze Słupska, odniósł się do wyniku kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia w mieście, gdzie był prezydentem.

Dokładnie tylko 3,75 proc. głosów. Bajki pisane o swojej prezydenturze w Słupsku czas już odłożyć na półkę Panie Robert Biedroń

- napisał w mediach społecznościowych Müller.

Zobacz także

Rzecznik rządu podkreślił przy tym, że Roberta Biedronia nie może oznaczyć w swoim wpisie. "Kiedyś zostałem zablokowany za podawanie faktów o braku dokonań w Słupsku" - podkreślił.

Wynik Biedronia w Słupsku

Według danych PKW Biedroń w Słupsku otrzymał 1603 głosy, co stanowi 3,75 proc. poparcia. Niedzielne głosowanie w tym mieście wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski z wynikiem 43 proc. (18 403 głosy) przed ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą, na którego zagłosowało 32,58 proc. wyborców (13 943 głosy). Biedronia w Słupsku wyprzedzili także: kandydat niezależny Szymon Hołownia (12,29 proc., 5261 głosów) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (5,66 proc., 2424 głosy).

RadioZET.pl/PAP