Zamknij

Wybory 2020: Duda i Trzaskowski w trasie. Za nami przedostatni dzień kampanii

09.07.2020 21:00
Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Druga tura wyborów prezydenckich już za trzy dni. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski mają przed sobą ostatnie kilkadziesiąt godzin kampanii prezydenckiej. W sondażach między nimi jest praktycznie remis. W piątek o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Wyborcy głosujący korespondencyjnie do piątku mają czas na wrzucenie koperty zwrotnej do nadawczej skrzynki Poczty Polskiej lub dostarczenie jej do urzędu gminy. 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski według najnowszych sondaży prezydenckich idą łeb w łeb. Prezydent w I turze wyborów otrzymał 43,50 proc. głosów. Na kandydata KO zagłosowało 30,46 proc. Polaków. 

Andrzej Duda w czwartek 9 lipca odwiedzi województwa śląskie i małopolskie. O poranku złożył wizytę w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Następnie uda się do Katowic, gdzie m.in. spotka się z mieszkańcami na placu Marii i Lecha Kaczyńskich. Ubiegający się o reelekcję prezydent odwiedzi dziś również Dąbrowę Górniczą, spotka się też z mieszkańcami Olkusza, Wieliczki oraz Gorlic.

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski będzie dziś gościł w województwie mazowieckim. Przed południem w Warszawie zaplanowana jest konferencja prasowa z jego udziałem, po której polityk uda się na spotkanie z mieszkańcami Raciąża. Po południu polityk odwiedzi Ciechanów, złoży także wizytę w Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w Warszawie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl