Zamknij

Andrzej Duda nie traci czasu. Już atakuje Trzaskowskiego. "Jak można?"

29.06.2020 00:36
Andrzej Duda
fot. PAP/Roman Zawistowski

Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy szybko zamienił się w otwarcie kampanii przed drugą turą i okazję do ataków na Rafała Trzaskowskiego. - To trzeba być oderwanym od rzeczywistości – mówił, będąc już w trasie po ogłoszeniu wyborów prezydenckich.

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów z wynikiem 41,8 proc. Do drugiej tury wchodzi z Rafałem Trzaskowskim. „Gratuluję panu Trzaskowskiemu” – mówił Duda tuż po ogłoszeniu wyników na wieczorze wyborczym w Łowiczu. Wkrótce był już jednak w Strzelcach koło Kutna, a tam słowa, które padły w kierunku Trzaskowskiego były już mniej przyjazne.

Duda nie tracił czasu. Już w Łowiczu mówił zresztą, że „nie ma żadnej przerwy”. - Ruszam na trasę kampanii i chcę wygrać te wybory prezydenckie. Musimy zwyciężyć w sposób zdecydowany – mówił. W Strzelcach również zachęcał do wsparcia go w drugiej turze, uderzając przy tym swojego kontrkandydata.

- Zaczyna się ten ostateczny etap wyścigu o to, jaka będzie Polska w przyszłości. Dzisiaj ten wybór już jest prosty: czy to będzie Polska taka, jak oglądaliśmy ją przez osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej, kiedy Rafał Trzaskowski był europosłem Platformy, potem ministrem w rządzie Donalda Tuska, potem Ewy Kopacz – powiedział.

Przecież ten człowiek mówił o tym, że podwyższenie Polakom wieku emerytalnego to był wysiłek modernizacyjny. Jak można było w ogóle coś takiego powiedzieć, przecież to trzeba być oderwanym od rzeczywistości

- grzmiał na spotkaniu z mieszkańcami Strzelec.

Jednocześnie Duda podsumował swoje 5 lat jako głowa państwa. - Zrobiliśmy bardzo ważny etap, zbudowaliśmy pewien fundament bezpieczeństwa życia codziennego poprzez programy społeczne tak jak wspominany przeze mnie program 500 plus dla rodzin wychowujących dzieci - podkreślał już tradycyjnie Duda.

Ale starający się o reelekcję prezydent przekonywał też, że na liście sukcesów, które można kojarzyć z jego osobą, jest wysoka frekwencja wyborcza. - Cieszę się ogromnie, że w czasach, gdy ja sprawuję urząd prezydenta, te frekwencje zaczynają być wysokie, jak na zachodzie Europy - mówił Duda.

Przypomnijmy, że II tura wyborów prezydenckich za dwa tygodnie, 12 lipca. 

RadioZET.pl