Zamknij

Członek komisji fałszował karty wyborcze. Tracił na tym Trzaskowski

Magdalena Kulej
29.06.2020 20:58
Członek komisji fałszował karty wyborcze. Tracił na tym Trzaskowski
fot. ---

Wybory prezydenckie 2020. Podczas niedzielnego głosowania w jednym z lokali wyborczych na Śląsku doszło do fałszowania kart wyborczych na szkodę Rafała Trzaskowskiego. To najpoważniejszy z 33 incydentów odnotowanych w tym województwie.

Podczas wyborów prezydenckich 28 czerwca na Śląsku członek komisji wyborczej fałszował karty do głosowania na szkodę kandydata Koalicji Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego. Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, już po zamknięciu lokalu wyborczego przewodniczący jednej z obwodowych komisji w Bytomiu zauważył, jak podczas liczenia głosów członek komisji na karcie do głosowania dopisuje znak X przy nazwisku Stanisława Żółtka, tam gdzie X był już postawiony przy nazwisku Trzaskowskiego. Tym samym karta byłaby uznana za nieważną.

Portal katowicedzis.pl informuje z kolei nieoficjalnie, że krzyżyki stawiano przy nazwisku prezydenta Andrzeja Dudy. „Podkreślić natomiast trzeba, że mężczyzna ten działał tylko i wyłącznie we własnym imieniu, nie był rekomendowany przez żaden z komitetów wyborczych” - pisze katowicedzis.pl.

Jak dużo kart zostało w ten sposób sfałszowanych? Tego nie wiadomo. Sprawę będzie badać policja, która przypomina, że za przerabianie dokumentów wyborczych grozi kara 3 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza