Zamknij

Karty dla związków jednopłciowych? Duda: Nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę

02.07.2020 11:20
Andrzej Duda
fot. PAP/Marcin Bielecki

Wybory prezydenckie - przed nami druga tura. W czwartek Andrzej Duda kontynuuje kampanię w Zachodniopomorskiem. "To ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić" - mówił prezydent. Zadeklarował, że nigdy nie podpisze kart dla związków jednopłciowych.

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Według danych ze 100 proc. okręgów za Andrzejem Dudą opowiedziało się 43,5 proc. wyborców, a za Rafałem Trzaskowskim - 30,46 proc. Kandydaci walczą o każdy głos, kontynuując kampanię wyborczą.

Urzędujący prezydent w czwartek jest w Zachodniopomorskiem. W miejscowości Łobez wypowiedział się m.in. na temat kart dla osób w związkach jednopłciowych.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Duda: Zobowiązałem się chronić rodzinę. Nie podpiszę żadnych kart dla związków jednopłciowych

Prezydent stwierdził, że "dzieci muszą być absolutnie chronione przed wszelkiego rodzaju eksperymentami". Jak dodał, jego zdaniem na najmłodszych próbuje się ich dokonywać "agresywną seksualizacją" czy "jakimś adoptowaniem przez pary jednopłciowe".

Absolutnie nie może być na to zgody, nawet najmniejszej. Ale taką politykę gwarantuję dzisiaj tylko ja, bo to ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić

- podkreślił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

"Ja żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę, nigdy" - podkreślił prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent przekonywał też, że to on wspólnie z rządem podjął skuteczną politykę, gdy pojawił się kryzys związany z epidemią koronawirusa.

Czy pamiętacie państwo takie działania w roku 2008, żeby wtedy wsparto przedsiębiorców w realny sposób? Pamiętacie państwo, żeby ten wspaniały liberalny rząd, który niby miał tak o przedsiębiorców dbać i o miejsca pracy, zrobił cokolwiek, żeby rzeczywiście wesprzeć ludzi?

- pytał Andrzej Duda, przypominając, że obecny rząd przy jego prezydenta zaangażowaniu uruchomił tarcze antykryzysowe. "Miliard złotych dziennie trafia do polskich przedsiębiorców" - dodał.

Prezydent podkreślił też, że udało się przeprowadzić "realny program pomocy rolnikom w przypadku klęski żywiołowej, jaką w zeszłym roku była susza".

"Kończą się w tej chwili ostatnie wypłaty. Wszyscy dostali pieniądze, co do których polskie państwo się zobowiązało. Zabiegałem o to, uważałem, że to zobowiązanie musi być dotrzymane, bo albo polskie państwo jest poważne i rzeczywiście poważnie traktuje tych, którzy dbają w Polsce o bezpieczeństwo żywnościowe i zapewniają je albo nie. Cieszę się bardzo, że to zobowiązanie zostało zrealizowane, bo to była kwestia dla mnie absolutnie pierwszoplanowa" - zapewnił.

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

RadioZET.pl/PAP