Zamknij

Kaczyński nie świętował z Dudą. Już wiadomo, co w niedzielę robił prezes PiS

13.07.2020 10:45
Jarosław Kaczyński
fot. Karol Makurat/REPORTER

Jarosława Kaczyńskiego nie było razem z Andrzejem Dudą podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku. Kiedy o godzinie 21 poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów prezydenckich, prezes PiS był na Jasnej Górze - wynika z relacji reportera TVP Info.

Gdzie jest Jarosław Kaczyński? - wiele osób zadawało sobie to pytanie w niedzielę. Prezes PiS nie świętował razem z Andrzejem Dudą sukcesu wyborczego. Kaczyński po godz. 13 oddał głos w lokalu wyborczym na warszawskim Żoliborzu, jednak wieczorem nie pojawił się u boku urzędującego prezydenta w Pułtusku.

Zobacz także

Wyniki wyborów prezydenckich. Kaczyński pojechał na Jasną Górę

Gdzie był Jarosław Kaczyński? Jak się okazuje, lider rządzącej partii pojechał modlić się na Jasną Górą.

Zdjęcie Kaczyńskiego opublikował reporter TVP Info Rafał Potocki. 

To nie pierwsza wizyta prezesa PiS na Jasnej Górze podczas ważnych wydarzeń politycznych. Jak ustaliła Wirtualna Polska, polityk modlił się w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej również po I turze wyborów.

To była prywatna wizyta prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wcześniej nieplanowana. Prezes PiS, kilka razy w roku, bez zapowiedzi przyjeżdża na Jasną Górę pomodlić się w godzinach wieczornych. Z reguły pojawia się na Apelu Jasnogórskim o godzinie 21

- powiedział o. Michał Legan Wirtualnej Polsce.

Przypomnijmy, w niedzielę doszło do incydentu w lokalu wyborczym, w którym oddawał głos Jarosław Kaczyński. Przebywający tam mężczyzna, który ustawił się przy urnie wyborczej obok prezesa PiS, miał twarz zasłoniętą wydrukowanym zdjęciem Kaczyńskiego. Jego koszulkę z kolei zdobił napis "Zło śmiechem zwyciężaj".

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/Wirtualna Polska