Zamknij

Jest nowy projekt PiS ws. wyborów 2020. Jak będziemy głosować?

Joanna Zaremba
11.05.2020 19:25
Jest nowy projekt PiS ws. wyborów 2020. Jak będziemy głosować?
fot. PAP/Marcin Obara

Wybory 2020. Jest nowy projekt PiS. wyborów prezydenckich. Co zakłada? Wśród ustaleń jest m.in, to, że kandydaci na prezydenta zgłoszeni w wyborach zarządzonych na 10 maja br. - po ponownym zgłoszeniu - zostają uznani za zarejestrowanych w wyborach w kolejnym terminie.

Wybory 2020. Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała na konferencji prasowej przedstawicieli rządu (w której uczestniczyli członkowie PiS i Porozumienia Jarosława Gowina), że nowy projekt ws. wyborów prezydenckich 2020 zostanie jeszcze dziś opublikowany na stronie Sejmu.

Nasz projekt zakłada przywrócenie roli Państwowej Komisji Wyborczej

- ogłosiła Jadwiga Emilewicz.

Zobacz także

Wybory 2020. Nowy projekt PiS ws. wyborów prezydenckich

Nowy projekt PiS zakłada ponadto, że  wyborca będzie mógł głosować korespondencyjnie, a o zamiarze głosowania trzeba powiadomić komisarza wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy. Kandydaci zgłoszeni w wyborach prezydenckich, które zarządzone były na 10 maja, po ponownym zgłoszeniu zostają uznani za zarejestrowanych w wyborach w kolejnym terminie.

Zobacz także

Jak zapowiedziała Emilewicz, zgodnie z ustawą Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma 14 dni na ogłoszenie terminu wyborów.

Zobacz także

Wybory prezydenckie będą się odbywały normalnie w lokalach wyborczych, z tym że każdy, kto nie będzie chciał przyjść do lokalu wyborczego będzie mógł oddać głos korespondencyjnie

– stwierdził z kolei Przemysław Czarnek (PiS).

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24/PAP