Zamknij

Wybory 2020. Napis obrażający jednego z kandydatów przed komisją wyborczą

28.06.2020 16:42
Wybory
fot. Shutterstock

Przed jedną z obwodowych komisji wyborczych w Krakowie pojawił się napis obrażający jednego z kandydatów oraz znak Polski Walczącej. Policjanci ustalają, czy został on zrobiony w trakcie ciszy wyborczej – powiedział Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

- Napis miał znaczne rozmiary - ok. 10-12 metrów. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny i zabezpieczone ślady. Ustalamy, kto i kiedy go wykonał - mówił Drwal.

Kraków. Incydenty w komisjach wyborczych

Policjanci zostali wezwani także do innej krakowskiej komisji, której członek zawiadomił, że przewodniczący rozdarł koperty służące do głosowania korespondencyjnego. Na miejscu okazało się, że przewodniczący – zgodnie z przepisami – otworzył pakiet, by sprawdzić, czy w środku jest oświadczenie wyborcy o tym, że głosował osobiście i w sposób tajny, ale otworzył też kopertę zawierającą kartę do głosowania.

Zobacz także

Policjanci sporządzili notatkę i zawiadomili Okręgową Komisję Wyborczą, która poleciła, aby fakt otwarcia w ten sposób trzech pakietów zaznaczyć w protokole końcowym komisji obwodowej.

Z kolei w podkrakowskich Jerzmanowicach wyborca pozostawił w lokalu torbę z przedmiotem przypominającym broń – był to karabin pneumatyczny. Policjanci szybko odnaleźli właściciela – ten nie umiał jednak wyjaśnić powodów swojego postępowania.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP