Zamknij

Kogo poprze Bosak w II turze? Poseł Konfederacji rozwiewa wątpliwości

28.06.2020 22:38
Krzysztof Bosak Konfederacja
fot. PAP

Nie będziemy nikogo popierać w drugiej turze wyborów. Zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców – powiedział podczas niedzielnego wieczoru wyborczego kandydata Konfederacji na prezydenta Krzysztofa Bosaka poseł tego ugrupowania Robert Winnicki.

Zgodnie z wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów Exit poll Ipsos, Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca. Trzeci wynik należy do kandydata niezależnego Szymona Hołowni (13,3 proc.), a czwarty do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Frekwencja wyniosła 62,9 proc.

Zobacz także

Poseł Konfederacji Robert Winnicki komentując te wyniki podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że Konfederacja stała się tak naprawdę trzecią siłą polityczną w Polsce, ponieważ - jak ocenił - Szymon Hołownia nie tworzy żadnego ruchu.

Nie będziemy nikogo popierać, ponieważ nasz kandydat do drugiej tury się nie dostał [...] Zostawimy tę decyzję sumieniu i rozumowi naszych wyborców

– podkreślił polityk, odpowiadając na pytanie, kogo Konfederacja poprzez w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Zamierzamy z trzeciej siły walczyć o pierwsze miejsce w Polsce”- zapowiedział jednocześnie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP