Zamknij

Finał kampanii KO w Rybniku. Małgorzata Trzaskowska zaapelowała do kobiet

Dominik Gołdyn
10.07.2020 22:57
Małgorzata Trzaskowska
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta, na wiecu w Rybniku kończącym kampanię przed drugą turą wyborów prezydenckich zaapelowała do kobiet. - Idźcie w niedzielę na wybory, nie pozwólcie, żeby decydowano za nas, my musimy decydować o sobie. Głos kobiet jest głosem Polski - mówiła Małgorzata Trzaskowska. 

Małgorzata Trzaskowska na ostatniej prostej przed drugą turą wyborów prezydenckich zaangażowała się w kampanię męża, Rafała Trzaskowskiego. Żona polityka Platformy Obywatelskiej towarzyszyła mu również podczas wiecu w Rybniku, który kończył prezydencką kampanię Trzaskowskiego. 

Finałowy wiec wyborczy kandydata KO na prezydenta rozpoczął się od emisji spotów Rafała Trzaskowskiego i piosenki z repertuaru zespołu Dżem "Sen o Victorii".

Małgorzata Trzaskowska w Rybniku. ''Ja głosuję na Rafała, bo mu ufam''

Małgorzata Trzaskowska podczas krótkiego przemówienia podkreśliła, że to niedzielne głosowanie w II turze to ''historyczne wybory''. 

W tych wyborach każdy głos jest najważniejszy. Szczególnie chciałam się zwrócić tutaj do pań: kobiety, kochane moje, idźcie w niedzielę na wybory. Nie pozwólcie, żeby decydowano za nas, my musimy decydować o sobie. Głos kobiet jest głosem Polski. Wszyscy razem mamy super moc kochani. Ja głosuję na Rafała, bo mu ufam i możecie mu zaufać, kochani

- powiedziała żona kandydata KO.

Zobacz także

Rafał Trzaskowski w rodzinnym mieście swojej żony - Rybniku - zwrócił się do mieszkańców Śląska. 

''Gorol'' niewiele wie o Śląsku i przez te 23 lata nauczyłem się Śląska naprawdę dobrze i chciałem za to podziękować przede wszystkim Gosi, ale też jej wspaniałym rodzicom - Januszowi i Gizeli - Gizeli niestety już nie ma wśród nas, ale pewnie patrzy teraz na nas i myśli ''no, tego się nie spodziewałam, ale udało się gorola wychować''

- mówił kandydat KO.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę. O urząd prezydenta ubiegają się obecny prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski. W I turze otrzymali oni odpowiednio: 43,5 proc. oraz 30,46 proc. głosów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP