Zamknij

Sondaż: Rekordowo niskie poparcie dla Dudy. Hołownia blisko Trzaskowskiego

23.05.2020 18:46

Nowy sondaż prezydencki to kolejny zauważalny spadek poparcia Andrzeja Dudy. Z obecnie urzędującym prezydentem o II turę wyborów powalczą Rafał Trzaskowski oraz Szymon Hołownia. 

Andrzej Duda
fot. East News

Andrzej Duda - według sondażu PBS dla sobotniej "Gazety Wyborczej", cieszy się poparciem 35 procent Polaków. To kolejny mocny spadek notowań obecnie urzędującego prezydenta. W czwartkowym sondażu zreazlizowanym przez Kantar, Dudę wskazało 39 procent badanych. W stosunku do wyników uzyskanych w kwietniu, poparcie dla Andrzeja Dudy zmalało o 20 punktów procentowych. 

Rafał Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej, może liczyć na 21 procent poparcia. Na trzecim miejscu znalazł się niezależny kandydat Szymon Hołownia, który osiągnął w badaniu wynik na poziomie 19 procent. 

Na kolejnych miejscach znaleźli się reprezentujący Konfederację Krzysztof Bosak (13 proc.), kandydat Lewicy Robert Biedroń (8 proc.) oraz szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.). 

Zobacz także

Sondaż został przeprowadzony przez PBS na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

loader

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza