Zamknij

Trzaskowski wchodzi do gry. Wiemy, na jakie poparcie może liczyć

16.05.2020 12:39
sondaż prezydencki
fot. Mateusz Jagielski/ Jan Bielecki/ East News

Gdyby wybory prezydenckie 2020 odbyły się w najbliższą niedzielę, na Andrzeja Dudę zagłosowałoby 52,7 proc. Polaków - wynika z sondażu Estymatora przeprowadzonego dla tygodnika "Do Rzeczy". Badanie po raz pierwszy uwzględniło kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Na jaki wynik może liczyć nowy kandydat KO?

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca. Wciąż jednak nie znamy dokładnej daty. Z wyścigu o Pałac Prezydencki wycofała się wczoraj Małgorzata Kidawa-Błońska. Nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej będzie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sondaż Estymatora dla tygodnika "Do Rzeczy" po raz pierwszy uwzględnił kandydaturę Trzaskowskiego. Na jakie poparcie może obecnie liczyć włodarz Warszawy? Okazuje się, że pozostaje on daleko w tyle za ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą.

Rafał Trzaskowski ma szanse w wyborach prezydenckich 2020? Sondaż

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałby je Andrzej Duda. Na urzędującego prezydenta chce zagłosować 52,7 proc. badanych - wynika z badania Estymator dla "Do Rzeczy". Oznacza to, że Duda wygrałby już w pierwszej turze.

Zobacz także

Na drugim miejscu uplasował się kandydat PSL. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza chce zagłosować 11,8 proc. ankietowanych. Podium zamyka Szymon Hołownia z poparciem 10,5 proc.

Rafał Trzaskowski znalazł się dopiero na czwartej pozycji. Na nowego kandydata KO chce zagłosować 10,2 proc. badanych. To wynik znacznie lepszy od tych, które w ostatnim czasie uzyskiwała Małgorzata Kidawa-Błońska, ale z pewnością wciąż daleki od oczekiwań PO.

Zobacz także

Na piątym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak z poparciem 7,8 proc., a tuż za nim kandydat Lewicy Robert Biedroń z poparciem 5,7 proc.

Posłuchaj podcastu

Opcję "inny kandydat" wybrało 1,3 proc. badanych.

Zobacz także

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-15 maja 2020 r., metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych osób.

RadioZET.pl/ Do Rzeczy