Zamknij

Wybory 2020. Trzaskowski przerwał kampanię, był na miejscu wypadku w Warszawie

25.06.2020 16:14

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się już za 4 dni. W niedzielę 28 czerwca każdy, kto posiada prawa obywatelskie, będzie mógł oddać głos. Kandydaci walczący o urząd prezydenta od kilku dni intensywnie podróżują po Polsce. Rafał Trzaskowski przerwał jednak kampanię i udał się na miejsce wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie, gdzie autobus spadł z wiaduktu. Na RadioZET.pl na żywo relacjonujemy ostatnie dni kampanii wyborczej. 

Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca, a ich ewentualna druga tura - 12 lipca. Według ostatnich sondaży największym poparciem cieszy się Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Wiele wskazuje na to, że to właśnie oni spotkają się w drugiej turze wyborów. 

W zbliżających się wyborach prezydenckich o urząd prezydenta walczy 11 kandystaów:  Andrzej Duda (urzędujący prezydent, Prawo i Sprawiedliwość), Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Władysław Kosiniak-Kamysz (Koalicja Polska), Robert Biedroń (Lewica), Paweł Tanajno (kandydat niezależny), Marek Jakubiak (kandydat niezależny), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy i Polexit-u), Waldemar Witkowski (Unia Pracy).

RadioZET.pl