Zamknij

Redaktor "GW" odpowiada Agacie Dudzie. Prezydent: przekazuję wiadomość od żony

13.07.2020 07:51

Wybory 2020. "Panie redaktorze Pawle Wroński, nie doczeka się pan wywiadu ze mną" - mówiła podczas wyborczego wieczoru w Pułtusku Agata Kornhauser-Duda. Dziennikarz odpowiedział pierwszej damie. Głos zabrał na Twitterze także Andrzej Duda, który "przekazał wiadomość od żony".

Andrzej Duda i Agata Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Za nami wieczór wyborczy. Tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Agata Duda zwróciła się do mediów, którym "uchyliła rąbka tajemnicy" na temat niezabierania głosu podczas kadencji męża.

Jak wyjaśniła, był to jej "milczący sprzeciw" przeciw "manipulacji i dezinformacji". Pierwsza dama z nazwiska wymieniła dziennikarza "Gazety Wyborczej" Pawła Wrońskiego. "Pan nie doczeka się wywiadu ze mną" – zakończyła swój wywód.

Zobacz także

Agata Duda o swoim milczeniu. Zarzuciła mediom dezinformację

Agata Duda wspierała męża podczas wieczoru wyborczego w Pułtusku. Żona urzędującego prezydenta "uchyliła rąbka tajemnicy" na temat powodu swojego "pięcioletniego milczenia", które zarzucały jej media.

"Chciałabym, żebyście szanowali mój wybór. Dużo mówiliście o tolerancji, a nie chcieliście uszanować mojego wyboru. Jeśli nie chciałam się wypowiadać, to był to mój wybór" – mówiła Agata Duda. Żona urzędującego prezydenta podkreśliła, że przez ostatnie lata nie udzielała wywiadów, ponieważ nie zgadzała się na manipulacje i kłamstwa, które pojawiają się w mediach.

Pierwsza dama zwróciła się też do dziennikarza "Gazety Wyborczej" Pawła Wrońskiego.

Otóż drogi panie Pawle, to właśnie dzisiaj jest ten moment, a ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko raz na sto lat, w związku z tym pewnie ani ja już nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się wywiadu ze mną

- powiedziała pierwsza dama.

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy 

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" odpowiedział Agacie Dudzie. Prezydent komentuje

Paweł Wroński odpowiedział Agacie Dudzie na Twitterze. "Pierwsza dama p. Agata Duda powiedziała w wieczór wyborczy, że nie udzieli mi wywiadu. Czuję się trochę zaskoczony, bo nigdy o wywiad z p. Agatą Dudą nie ubiegałem i przyznam, że do tej pory o tym nie pomyślałem" - napisał.

To nie był jednak koniec wymiany zdań. Późnym wieczorem na Twitterze do sprawy odniósł się Andrzej Duda.

Panie Redaktorze, przekazuję wiadomość od mojej Żony: "Proszę nie lać zbyt dużo wody, ponieważ kwiat szybko zwiędnie i nie będzie nadawał się ani na prezent, ani na aukcję charytatywną" - podsumował prezydent.

Wyniki wyborów prezydenckich

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich mogą być znane już w poniedziałek. Według sondażu late poll Ipsos z 90 proc. komisji dla TVP, TVN i Polsat Andrzej Duda uzyskał w drugiej turze wyborów prezydenckich 51 proc. głosów, z kolei Rafał Trzaskowski - 49 proc. 

Late poll Ipsos opublikowany około północy wskazywał, że urzędujący prezydent uzyskał 50,8 proc. głosów, a kandydat KO 49,2 proc., co oznacza zwiększenie przewagi do 1,6 proc.

Opublikowany o godz. 21 w niedzielę sondaż exit poll podawał z kolei, że Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich poparcie 50,4 proc. głosujących, a Rafał Trzaskowski - 49,6 proc. głosów. Błąd pomiaru wynosił w tym wypadku 2 pkt proc., co oznaczało, że wynik sondażu exit poll nie przesądzał, kto zostanie prezydentem. 

loader

RadioZET.pl