Zamknij

Duda kontra Trzaskowski. Jest pierwszy sondaż na II turę wyborów

28.06.2020 23:12
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w drugiej turze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wybory 2020. Andrzej Duda zdobył 41,8 proc. poparcia, a do drugiej tury wchodzi z Rafałem Trzaskowskim, którego poparło 30,4 proc. wyborców. Po ogłoszeniu wyników exit poll jest już pierwszy sondaż przed wyborczą dogrywką. Różnica głosów pomiędzy kandydatami jest minimalna.

Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę wyborów prezydenckich z wynikiem 41,8 proc. – wynika z pierwszych sondażowych wyników exit poll. Drugie miejsce zajmuje Rafał Trzaskowski z poparciem 30,4 proc. wyborców. Oznacza to, że ci dwaj kandydaci zmierzą się 12 lipca w drugiej turze wyborów. Duda i Trzaskowski mają więc dwa tygodnie, by przekonać do siebie kolejnych wyborców.

-  Zaczyna się ten ostateczny etap wyścigu o to, jaka będzie Polska w przyszłości - powiedział Duda w niedzielę wieczorem. - Mamy szanse wygrać te wybory - mówił z kolei kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. - Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę - dodał.

Wybory 2020. Sondaż: Duda wygrywa II turę z minimalną przewagą

Dwie godziny po ogłoszeniu wyników głosowania pierwszy sondaż II tury wyborów prezydenckich przedstawiła stacja TVN24. Sondaż przeprowadziła pracownia Kantar już po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll. Jak z niego wynika, wybory z poparciem 45,4 proc. wygrałby Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na niewiele mniej, bo 44,7 proc. głosów. Ważna jest jednak liczba 9,9 proc., które stanowią osoby niezdecydowane. To ich głosy mogą przeważyć o ostatecznym wyniku wyborów.

RadioZET.pl/TVN24