Zamknij

Poczta Polska roznosi ulotki uderzające w Trzaskowskiego 'Wróci bieda i kryzys'

07.07.2020 15:41
Wybory 2020
fot. East News/Jan Bogacz

Wybory prezydenckie 2020. Przed II turą do Polaków dotarły ulotki uderzające w kandydata KO, Rafała Trzaskowskiego. Materiał przygotowany przez sztab Andrzeja Dudy był doręczany przez Pocztę Polską. Jest komentarz w tej sprawie operatora narodowego.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ulotek, które uderzają w Rafała Trzaskowskiego. Były one wkładane do skrzynek pocztowych lub dodawane z listami poleconymi przez listonoszy. Materiał, który dostali Polacy kilka dni przed wyborami zawierał ostrzeżenie, że wybór Rafała Trzaskowskiego na prezydenta oznacza powrót konfliktów, biedy, kryzysu, a także afer.

Poczta Polska doręcza ulotki uderzające w Trzaskowskiego

Ulotki dostarczane przez listonoszy są podpisane. To oficjalny materiał Komitetu Wyborczego Kandydata RP Andrzeja Dudy. Na pierwszej stronie jest na nich napisane:

"UWAŻAJ. Wraz z Trzaskowskim wrócą:

  • Konflikty. Trzaskowski rozpęta polityczną wojnę. Weta zablokują rozwój Polski i doprowadzą do kryzysu.
  • Kryzys. Dla politycznych korzyści Trzaskowski będzie blokował walkę z kryzysem gospodarczym, tak jak robi to Senat.
  • Podział. Ludzie Platformy dzielą Polskę na Polskę A i B. Ten podział wróci wraz z Trzaskowskim
  • Bieda. Gdy Trzaskowski był ministrem, płaca minimalna była o 1000 zł niższa, a ponad 1,8 mln dzieci była zagrożona ubóstwem.
  • Afery. Wciąż nie rozliczono warszawskiej afery reprywatyzacyjnej, a poszkodowani nie otrzymali odszkodowań. Seria afer wróci".

Natomiast na drugiej stronie ulotek zobaczymy zdjęcie Andrzeja Dudy oraz hasła: "Godne życie polskich rodzin i seniorów", "Praca dla Polaków", "Inwestycje w Polskę", "Bezpieczna i Niezależna Polska".

Zobacz także

Poczta Polska komentuje sprawę

Do redakcji Next Gazeta.pl dotarło oświadczenie wysłane przez rzeczniczkę prasową Poczty Polskiej Justynę Siwek. Wyjaśniła ona, że Poczta doręczała ulotki wyborcze na podstawie umów z klientami.

To usługa odpłatna, komercyjna, a zgodnie z jej regulaminem za treść ulotek odpowiada zleceniodawca. Przychody z tytułu świadczenia tej usługi są tajemnicą handlową

- cytuje słowa portal next.gazeta.pl.

Zobacz także

Siwek dodała także, że Poczta świadczy usługi także innym podmiotom, które się zgłoszą. "Poczta Polska świadczy takie usługi firmom czy instytucjom, jak również komitetom wyborczym, które się zgłoszą. Podczas wyborów 2020 doręczaliśmy druki różnych kandydatów na prezydenta. Ze względu na tajemnicę umów nie możemy jednak ujawnić ich nazw". Rzeczniczka zapewniła, że tego typu usługi oferują "wszystkim zainteresowanym dotarciem do szerokiego grona wyborców z informacją o ich programach".

RadioZET.pl/next.gazeta.pl