Zamknij

Rafał Trzaskowski na tle pola. Pokazał niespełnioną obietnicę PiS

24.06.2020 09:52
Rafał Trzaskowski
fot. Twitter.com/Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zorganizował w środę konferencję prasową w Rzeszowie na tle pola, gdzie miały powstać mieszkania w ramach programu ''Mieszkanie Plus''. - Zakończył się fiaskiem, mieszkań w ramach tego programu jest niecały tysiąc - mówił. 

Rafał Trzaskowski w trakcie konferencji prasowej na polu w Rzeszowie mówił, że "takich miejsc jest mnóstwo, które zostały wyznaczone przez rządzących i które zostały przygotowane przez samorząd". - Niestety, mimo tych wysiłków samorządowców nic w takich miejscach nie powstało. Miało być 100 tysięcy mieszkań, zamiast tego mamy 800, czyli niecały procent - zaznaczył.

Przypominał, że "przyjęte zostało prawo lex deweloper, które narusza zasady ładu przestrzennego, ale mimo tych ułatwień tych mieszkań jest niecały tysiąc".

Dla porównania chcę powiedzieć, że w samej Warszawie oddaliśmy 228 mieszkań, a kolejne 460 oddamy w tym roku. Łatwo porównać to co zostało wykonane w jednym mieście i to, co rząd PiS zaproponował i wykonał w ostatnich latach

- mówił Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski o mieszkaniach 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta znaczył, że sam ma propozycję, dotyczącą własnego wkładu do mieszkania.

Podkreślał, że rząd PO-PSL stworzył własne programy, które były dużo bardziej efektywne, jeśli chodzi o pozyskiwanie własnych mieszkań niż Mieszkanie Plus. - PiS postanowił te wszystkie wysiłki wyrzucić do kosza, zaproponować swój program, który miał być dużo bardziej efektywny. A jakie są tego efekty, widać za mną - podkreślił Trzaskowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP