Zamknij

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski opublikował program wyborczy

25.06.2020 21:44
Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydenta, opublikował w czwartek wieczorem swój program wyborczy. Program składa się z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota".

Rafał Trzaskowski na stronie Trzaskowski2020.pl pokazał swój program wyborczy. Kandydat KO na prezydenta we wstępnie pisze m.in., że "pandemia COVID-19 postawiła świat na głowie".

Dała nam zupełnie nową perspektywę na życie, na wartości, którymi się kierujemy. Obnażyła ulotność tego, co często uważaliśmy za pewnik – naszego stylu życia, wygody, pracy czy zdrowia. Rzuciła też nowe światło na dotychczasowe podziały polityczne i społeczne. Chociaż nadal są one aktualne, zagrożenie pandemii uświadomiło nam, że musimy działać jako wspólnota

- podkreśla Trzaskowski. 

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski ujawnił program wyborczy 

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego zawiera następujące zagadnienia:

  • praca i przedsiębiorczość,
  • "leczenie od ręki",
  • równy dostęp do edukacji.

Poszczególne fragmenty propozycji wyborczej Trzaskowskiego poświęcono też: Polkom, osobom młodym, rodzinie, seniorom, równości i tolerancji, organizacjom pozarządowym, kulturze, mediom publicznym, nauce oraz internetowi.

Zobacz także

Mowa w programie jest ponadto o wsi, klimacie i ochronie środowiska, "zielonym ładzie dla Polski", tańszej i efektywnej gospodarce odpadami oraz ładowi w przestrzeni. W rozdziale poświęconym państwu i wspólnocie można przeczytać o propozycjach budowy "państwa dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości", Polsce, jako "liderze Europy", "polityce zagranicznej dla obywatelek i obywateli" oraz o obronności i bezpieczeństwie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP