Zamknij

Sondaż: Duda przegrywa w drugiej turze z Hołownią

23.06.2020 12:26
sondaż
fot. Beata Zawrzel /REPORTER

Gdyby wybory odbyły się 22 czerwca, Andrzej Duda uzyskałby 41 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, przygotowanego dla programu „Finał Kampanii” w TVP Info. Konieczna byłaby zatem druga tura.

Wybory prezydenckie 2020 już za kilka dni. W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster, przygotowanego dla programu „Finał Kampanii” w TVP Info, na prowadzeniu w dalszym ciągu utrzymuje się Andrzej Duda. Na urzędującego prezydenta chce zagłosować 41 proc. badanych.

Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski. Na kandydata KO chce zagłosować 29,86 proc. badanych. Oznacza to, że w drugiej turze znaleźliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Hołownia wygrywa z Dudą w drugiej turze

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia - 11,18 proc., Krzysztof Bosak - 7,34 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 6,55 proc. Stawkę zamyka Robert Biedroń z poparciem 2,93 proc. 0,76 proc. zagłosowałoby na innego kandydata.

Instytut Badań Pollster zapytał ankietowanych, na kogo zagłosowaliby, gdyby w drugiej turze znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W tym przypadku na urzędującego prezydenta zagłosowałoby 51 proc. badanych, a na kandydata KO 49 proc.

Zobacz także

Zaskoczenie przynosi jednak drugi wariant. Gdyby w drugiej turze z Dudą zmierzył się Szymon Hołownia, to urzędujący prezydent przegrałby wybory. W tym przypadku na Dudę zagłosowałoby 48 proc. badanych, a na Szymona Hołownię 52 proc.

Zobacz także

RadioZET.pl/ TVP Info