Zamknij

Wybory 2020. Sondaż przed II turą. Duda wygrywa z Trzaskowskim

01.07.2020 21:04
Duda Trzaskowski
fot. PAP

Wybory prezydenckie 2020. Gdyby II tura odbyła się już w środę, Andrzej Duda wygrałby w niej z Rafałem Trzaskowskim - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla "Wiadomości" TVP. 

Druga tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej kandydaci, którzy w ostatnim głosowaniu (28 czerwca) uzyskali najwyższe wyniki - ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (43,50 proc.) i  Rafał Trzaskowski (30,46 proc.).

Zobacz też: wyniki wyborów prezydenckich 2020

Zarówno ubiegający się o reelekcję urzędujący prezydent (popierany przez PiS), jak i prezydent Warszawy (wystawiony przez KO) będą teraz próbowali przeciągnąć na swoją stronę jak największą liczbę wyborców, którzy w I turze oddali głos na innych kandydatów. Najbardziej "łakomym kąskiem" wydają się elektoraty Szymona Hołowni (13,87 proc.) i Krzysztofa Bosaka (6,78 proc.). 

II tura wyborów 2020. Duda-Trzaskowski. Sondaż dla TVP

Przed II turą doczekamy się też zapewne kilku lub kilkunastu sondaży poparcia dla obydwu kandydatów. Jeden z nich opublikowano w środowym wydaniu "Wiadomości". Badanie przeprowadził Instytut Pollster i wynika z niego, że większość ankietowanych chce głosować na obecnego prezydenta. Wygrywa on z Rafałem Trzaskowskim w stosunku 51,14 proc. do 48,86 proc. 

"Wiadomości" przypomniały na swoim profilu na Twitterze inny środowy sondaż - Social Changes dla portalu wpolityce.pl - wedle którego Andrzej Duda cieszy się poparciem 53 proc., a Rafał Trzaskowski 47 proc. respondentów. Pisaliśmy o nim na radiozet.pl.

Wieczór wyborczy 12 lipca będziecie mogli śledzić na radiozet.pl, naszym Facebooku oraz oczywiście na antenie Radia ZET. Zapraszamy!

RadioZET.pl/Twitter