Zamknij

PiS ma powody do obaw? Jest nowy sondaż: Trzaskowski goni Dudę

28.05.2020 08:11
PiS ma powody do obaw? Jest nowy sondaż: Trzaskowski goni Dudę
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski coraz bliżej wygranej? Jeszcze wszystko może się zmienić. Jak wynika z najnowszego sondażu dla "Super Expressu", kandydat KO depcze po piętach obecnego prezydentowi, Andrzejowi Dudzie. Ma szansę pokonać kandydata PiS, starającego się o reelekcję?

Wybory 2020 zaplanowane pierwotnie na 10 maja nie odbyły się z powodu "braku możliwości głosowania". Nowy termin – który zgodnie ma podać Marszałek Sejmu Elżbieta Witek – wciąż nie został ogłoszony. Z informacji, które docierają z kręgów rządowych wynika, że najprawdopodobniej będzie to przełom czerwca i lipca.

Jak podaje w czwartek "Super Express", coraz lepszą pozycję w wyścigu o fotel prezydenta RP zajmuje Rafał Trzaskowski. Kandydat KO "goni" obecnego prezydenta Andrzeja Dudę bardzo szybko. Jak wynika z najnowszego sondażu, rywali dzieli zaledwie 12 punktów procentowych.

Zobacz także

Trzaskowski goni Dudę w sondażu

Sondaż pokazuje, że gdyby wybory prezydenckie, w formie tradycyjnej i korespondencyjnej, odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda. Na głowę państwa chce głosować 38,94 procent badanych. Drugą pozycję, z wynikiem 26,60 procent, zajmuje Rafał Trzaskowski.

Zobacz także

Gazeta przypomina, że z sondażu dla "SE" sprzed nieco ponad tygodnia wynikało, że Trzaskowski cieszy się poparciem 16,54 procent Polaków. W krótkim okresie zyskał zatem 10 punktów procentowych.

Zobacz także

Stracił za to Andrzej Duda, na którego wcześniej chciało głosować 43,76 procent badanych. Spośród pozostałych kandydatów dwucyfrowy wynik zanotował tylko Szymon Hołownia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Super Express

C