Zamknij

Tusk zbierał podpisy dla Trzaskowskiego. ''Takiej mobilizacji nie widziałem''

04.06.2020 15:15
Donald Tusk
fot. PAP/EPA

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się 28 czerwca. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk zbierał w czwartek w Brukseli podpisy pod listami poparcia dla kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Na zapowiedziane dzień wcześniej wydarzenie przyszły dziesiątki osób.

Donald Tusk zbierał podpisy pod listami poparcia dla kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego na rozległym placu przed Parlamentem Europejskim, który przed niemal dekadą dostał nazwę Esplanada Solidarności. Były premier Polski podkreślał, że konsultował z Trzaskowskim, czy ma się angażować w jego kampanię prezydencką. 

Przyjaźnimy się od lat, ale ze względu na taką oczywistą ostrożność (...) uzgadniam wszystkie kroki z kandydatem. Cieszę się, że można pokazać, że nie tylko Warszawa, nie tylko Gdańsk, ale też ci, którzy z różnych powodów są poza granicami też pomogą

 - mówił Tusk w belgijskiej stolicy.

Wybory 2020. Tusk zbierał podpisy dla Trzaskowskiego 

Ogłoszenie o zbieraniu podpisów zostało rozesłane przez kanały w mediach społecznościowych dzień wcześniej. Na wydarzenie przyszły dziesiątki osób. - Takiej mobilizacji nie widziałem od dawna - mówił jeden z działaczy zaangażowanych w organizacje wydarzenia.

Przyszłam, bo chce żeby było u nas normalnie, tak jak w innych krajach

- mówiła pani Ewa, która w Brukseli mieszka od połowy lat 90.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP