Zamknij

Pijany szef komisji wyborczej. Mężczyzna chwiał się i bełkotał

28.06.2020 12:55
Pijany szef komisji wyborczej. Mężczyzna chwiał się i bełkotał
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Podejrzenia członków komisji wzbudziło zachowanie jej przewodniczącego. Lokal wyborczy punktualnie o 7.00 rozpoczął pracę, jednak - jak się okazało - szef komisji zjawił się kompletnie pijany. Mężczyzna miał "niezborne ruchy" i bełkotał.

Wybory prezydenckie 2020 nie wszędzie przebiegają bez zakłóceń. Toruńska „Gazeta Wyborcza” donosi o incydencie, do którego doszło w komisji nr 100 w IX LO na Osiedlu Rubinkowo. Komisja punktualnie w niedzielę rano rozpoczęła pracę – od tej pory mogli zjawiać się tam głosujący. Członkowie komisji dopiero po kilku chwilach zauważyli niepokojącego zachowanie przewodniczącego.

Zobacz także

Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Pijany szef komisji wyborczej. Chwiał się i bełkotał

Jak czytamy, pozostali członkowie komisji w trakcie prac wstępnych zauważyli, że szef komisji bełkocze i nie jest w stanie się poprawnie wysłowić. Mężczyzna wykonywał nieskoordynowane ruchy.

Podczas wstępnych prac komisji jej członkowie zauważyli, że przewodniczący ma niezborne ruchy, wypowiada się bełkotliwie

- powiedział dziennikarzom "Wyborczej" Sławomir Michalak, dyrektor toruńskiej Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej. 

Zobacz także

Niecały kwadrans po 7.00 w lokalu pojawiła się wezwana przez członków komisji policja. Funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna jest pijany. Jak dodał Sławomir Michalak, natychmiast wykluczono go z komisji a nowy przewodniczący został wyłoniony wśród pozostałych członków. Tryb pracy komisji wrócił do normalności – obywatele mogą bez przeszkód oddawać głosy.

Zobacz także

Pijany szef komisji utraci całe wynagrodzenie – 500 złotych netto.

 

RadioZET.pl/torun.wyborcza.pl