Zamknij

Interwencja policji po debacie w TVP. Młodego mężczyznę otoczyła policja

18.06.2020 07:15
Interwencja policji po debacie w TVP. Młodego mężczyznę otoczyła policja
fot. Mateusz Jagielski/East News

Debata wyborcza w TVP. Według relacji dziennikarza "Onetu", po starciu kandydatów na prezydenta w TVP doszło do niespodziewanej interwencji policji. Pod budynek telewizji publicznej przyszedł młody mężczyzna z transparentem o treści "Duda przeproś".

Wybory prezydenckie 2020. Debata prezydencka TVP już za nami. Według komentatorów przejdzie ona do historii z powodu m.in. wielu takich "hitów" jak "menelowe plus" Stanisława Żółtka czy "rapującej" tłumaczki języka migowego.

Jak relacjonował jeden z dziennikarzy Onetu, zaraz po debacie wyborczej pod budynkiem Telewizji Polskiej interweniowała policja. Pod gmach TVP przyszli przeciwnicy ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród nich był młody mężczyzna z transparentem "Duda przeproś". Jak widać na nagraniu udostępnionym przez Onet, w pewnej chwili młodego manifestującego otoczył kordon policjantów.

Zobacz także

Interwencja policji po debacie w TVP

Interwencja jednak nie trwała długo. Funkcjonariusze najprawdopodobniej chcieli, by mężczyzna utrzymał odpowiedni dystans.

EN_01433113_0086
EN_01433113_0079

fot. Mateusz Jagielski/East News

Zobacz także

Widać było, że policjanci chcieli interweniować, ale po tym, jak podniesiony został krzyk przez tych, którzy obserwują to, co się dzieje, wydaje się, że policjanci zaczęli negocjować

- mówił dziennikarz.

Zobacz także

W końcu policjanci zrezygnowali z powstrzymania mężczyzny, który wg ustaleń Onetu najprawdopodobniej należał do grona zwolenników Roberta Biedronia, kandydata Lewicy w wyborach prezydenckich 2020.

RadioZET.pl/Onet