PO przedstawiła sztab Kidawy-Błońskiej. Arłukowicz szefem, Szłapka rzecznikiem

06.02.2020 15:17
PO
fot. PAP

Europoseł Bartosz Arłukowicz pokieruje kampanią kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W sztabie wyborczym pracować będą m.in.: Izabela Leszczyna, Elżbieta Łukacijewska, Monika Wielichowska, Tomasz Siemoniak i Adam Szłapka.

Sztab wyborczy Kidawy-Błońskiej przedstawił na czwartkowej konferencji prasowej lider PO Borys Budka. Poinformował, że kampanią wyborczą kandydatki na prezydenta pokieruje Arłukowicz, rzecznikiem będzie szef Nowoczesnej Adam Szłapka. Za program wyborczy odpowiedzialna będzie posłanka Izabela Leszczyna.

W sztabie znajdą się również: europosłanka Elżbieta Łukacijewska, posłanki i posłowie: Aleksandra Gajewska, Monika Wielichowska, Tomasz Siemoniak, Jacek Protas, Michał Gramatyka, a także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Są to osoby doskonale państwu znane, profesjonaliści w tym, co robią, są eurodeputowanymi, parlamentarzystami, samorządowcami. Przede wszystkim są ludźmi, którzy wspólnie będą pracować na sukces wyborczy

Borys Budka

- Jestem przekonany, że ten sztab gwarantuje sukces - podkreślił, dodając, że będą do niego dołączać kolejne osoby, o czym formacja będzie sukcesywnie informować. 

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja - ogłosiła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wedle przepisów, ewentualna II tura (w przypadku, gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał wystarczającej większości głosów) odbędzie się dwa tygodnie później, czyli 24 maja. 

Zobacz także

Do tej pory zamiar udziału w wyborach prezydenckich zadeklarowali: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Robert Biedroń (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) i publicysta Szymon Hołownia. Oficjalną chęć ubiegania się o kolejną kadencję zgłosił także urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jego obecna kadencja upływa 6 sierpnia. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter