Zamknij

PiS uderza w Trzaskowskiego: bronił Romana Polańskiego

01.07.2020 19:34
pis uderza w Trzaskowskiego
fot. MAREK BEREZOWSKI /REPORTER

"Dlaczego kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski nie wziął udziału w głosowaniu i nie poparł ustawy wprowadzającej rejestr pedofilów" - pytali podczas konferencji prasowej sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy. Zarzucili też Trzaskowskiemu obronę Romana Polańskiego.

Wybory 2020. Adam Bielan zwrócił dziś uwagę, że środowa konferencja jest związana z "desperackim atakiem sztabu kandydata PO" na prezydenta Dudę. "Politycy Platformy widząc, że zwycięstwo w wyborach prezydenckich wymyka im się z rąk upadli bardzo nisko. Zaczynają wykorzystywać dramat rodziny, dramat ludzki do tego, aby kłamliwie zaatakować prezydenta Andrzeja Dudę" - mówił rzecznik sztabu.

Chodzi o medialne doniesienia, iż pod koniec swojej kadencji prezydent Duda dokonał kilku ułaskawień. Jak napisała "Rzeczpospolita", 14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób, w tym skazaną "za zgwałcenie małoletniego krewnego". Akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar.

PiS uderza w Trzaskowskiego: Niech przeprosi za obronę pedofila-celebryty

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podkreślił, że akt łaski udzielony przez prezydenta Dudę był na wniosek dorosłej osoby pokrzywdzonej. "Nie poruszalibyśmy tego tematu gdyby nie to, że Rafał Trzaskowski spuścił swoje sztabowe, medialne bulteriery ze smyczy żeby zaatakować prezydenta Andrzeja Dudę w sposób absolutnie nieuprawniony, oskarżając go o rzeczy haniebne, które miejsca nie miały" - podkreślił Fogiel.

Z kolei Bielan stwierdził, że skoro sztabowcy PO wprowadzili do debaty publicznej temat walki z pedofilią to przypomną, jak politycy PO zachowali się w 2016 r. kiedy głosowano projekt rządowy ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczością na tle seksualnym. "Projekt, który wprowadzał m.in. bardzo istotny rejestr przestępców o charakterze pedofilskim" - mówił Bielan. Wskazał jednocześnie, że 125 posłów Platformy wstrzymało się od głosu podczas głosowania, a ośmiu nie wzięło w nim udziału, w tym Rafał Trzaskowski. "Zadajemy pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu dlaczego nie popierał ważnego rządowego projektu zgłoszonego przez rząd Zjednoczonej Prawicy, który wprowadzał rejestr pedofilów" - mówił rzecznik sztabu.

Zobacz także

Bielan i Fogiel przypomnieli też wypowiedź Trzaskowskiego na temat oskarżonego o gwałt na nieletniej reżysera Romana Polańskiego.

Zobacz także

"Roman Polański położył ogromne zasługi, jeśli chodzi o polską kulturę. W związku z tym można tutaj mieć problem z podjęciem jednoznacznej decyzji. Natomiast trzeba być ostrożnym przede wszystkim, żeby Romana Polańskiego samego nie narażać na tego typu sytuację, bo wiadomo, że amerykańska prokuratura jest tu zdecydowanie zdeterminowana" - brzmi przytoczona wypowiedź Trzaskowskiego. - Niech Rafał Trzaskowski przeprosi za obronę pedofila-celebryty - zaapelował Fogiel.

Zobacz także

"Ta obrona Romana Polańskiego może być odpowiedzią na pytanie dlaczego Trzaskowski nie wziął udziału w tym ważnym głosowaniu, dlaczego nie poparł ważnego rządowego projektu" - ocenił Bielan.

RadioZET.pl/ PAP